Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes angolul olvasni B1-es...

Érdemes angolul olvasni B1-es szinten?

Figyelt kérdés
megvettem Laura Nowlin: if he had been with me könyvét angolul. ki akartam próbálni angolul olvasni, viszont nehezebben megy. 20 perc alatt olvastam ki 3 oldalt mert állandóan fordítanom kellett. folytassam tovább vagy adjam el a könyvet? van alternatíva erre? (ui: angol tanár által tudom, hogy ennyi a szintem)

júl. 3. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, ha fordítanod kell közben, rengeteget tudsz így tanulni :) Én anno szintén B1 körüli angollal elkezdtem gyakorlásképp lefordítani egy könyvet (természetesen borzasztó hibás és "magyaratalan" lett, viszont tényleg rákényszerít, hogy MINDENNEK utánanézz.) Szerintem a nyelvtanulásnak természetes része a frusztráció, amit akkor érzel, ha nem érted, mit olvasol/hallasz, de tök pozitív, hogy egy szintednél magasabb könyvvel próbálkozol. Hajrá!
júl. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Szerintem igen, érdemes folytatni. Fejlődsz közben sokat. Az meg, hogy fordítanod kell abszolút nem probléma.
júl. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Én is nemrégiben olvastam a könyvet, szintén angolul! Bár nem tudom, pontosan milyen szinten vagy, azt tanácsolom ne fordítózz! Mikor még 2-3 éve elkezdtem angolul olvasni, az elején én is kétségbeesetten le akartam fordítani minden egyes ismeretlen szót, de később rájöttem, nem érdemes. Sok szóra szövegkörnyezetből rájöhetsz, de ha nem, akkor sem kell minden szót tudnod ahhoz, hogy megértsd a történetet. De ha egy-egy szóval már többször találkoztál, akkor érdemes lefordítani.
júl. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak Oxford könyvek, rövid történetekkel, amik szintekre lebontva vannak és a könyv oldalán színekkel jelzik a szintet. Ezeket érdemes olvasni, elég sok van belölük és a könyvesboltokban kaphatók.
júl. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%

Hát, el kell döntened, mit akarsz.

1. Megtanulni annyira angolul, hogy kirívó nehézség nélkül olvashass egy könyvet

2. Könyvet olvasni

A második esetben vegyél magyar nyelvű könyvet. Az első esetben meg fel kell verekedned magadat egy szintre, és ahhoz a tanuláson át vezet az út. Az állandó szótárazáson, nyelvtani struktúrák utánanézésén át.

Ámbátor megfontolandó, hogy ha neked szellemi munkából 20 perc a tűrőképességed, akkor talán jobb is, ha csak a Blikket próbálod meg elolvasni (magyarul).

júl. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt nyelvszakosként azt tanácsolom, hogy ne add el, dobd ki, hanem tedd félre. Keress egy olyan könyvet, amelynek érted kb. a 70-80%-át. Érted miről van szó, nem okoz problémát megérteni a cselekményt, azonban vannak benne ismeretlen szavak is. (Amelyek ahhoz kellenek, hogy fejlődj.) Én sem javaslom a fordítást, hanem képzeld el azt, amit olvasol. Az új szavakat először szövegkörnyezet alapján próbáld kitalálni és utána ellenőrizd le, hogy jó-e. Egyelőre olvass könnyített olvasmányokat.
júl. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
1 de igen, nagyon is baj a fordítózás. Egy oldalon belül 50 szót kifordítóz, úgysem marad meg minden az agyában csak felidegesíti magát. Inkább angol felirattal magyarul vagy angolul magyar felirattal nézz filmet vagy sorozatot.
tegnapelőtt 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
7 szóval azért nagy baj a "fordítózás", mert a te agyad olyan gyenge, hogy felidegesíted magadat, ha elfelejtesz pár szót? Nem érzed, milyen rémületesen nagy ostobaságokat írsz? :D :D :D
tegnap 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%

8 nem gyenge az én agyam, csak semmit nem fogok abból tanulni, ha az olvasottak 80%-át fordítózom. Hiába érzed magad attól erősebbnek, hogy leszólsz, attól fasságot írsz, nem fog ebből tanulni, úgysem fog minden egyes kifordítózott szót kiírkálni és megtanulni.

":D :D :D" menő vagy

tegnap 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!