Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érettségin mikor kell elkezden...

Érettségin mikor kell elkezdeni az angolul beszélést?

Figyelt kérdés
3 tárgyból érettségizek középszinten. Töri, magyar és angol. Az angollal kezdek. Gondolom bemegyek normálisan köszönök, mivel egy csomó tanár lesz. Utána az angol tanár átvált angolra vagy hogyan? Vagy nekem kell kezdeményeznem?

jún. 27. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Nyugodtan menj be eleve angolul, hiszen mindenki tudja, hogy az angollal kezdesz, az angoltanárod már rajtra készen ott fog várni, ő fog reagálni az angol köszönésedre.
jún. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hallottam már ezt is meg azt is. Én nem is a megszólalástól félek, hanem hogy az igazgatónak és az érettségi elnöknek nem úgy akarok köszönni, hogy good afternoon! Hanem simán jó napot kívánok, utána meg leülök és akkor már csak az angol tanárral kommunikálnék.
jún. 27. 22:26
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Mi?? Szerintem túlbonyolítod, bemész szépen köszönsz magyarul (nem része az angol tételnek), az érettségi vizsga a tétel kihúzása után kezdődik, a köszönést nem pontozzák, ki kell húzni a feladatokat, akkor utána kell angolul beszélni.
jún. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
Pedig az a jobb, ha MINDENKINEK angolul köszönsz!
jún. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem, de az angol tanáromon kívül egy angolos sem lesz. Szeirntem köszönök magyarul aztán várom hogy az angol tanárom elkezdje a párbeszédet.
jún. 27. 22:36
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem semmi probléma nem lesz, ha angolul köszönsz, sőt, ennek ugyan szerintem nem kéne annyira befolyásolnia semmit sem, de el tudom képzelni, hogy ezt pozitívumként fogják fel a bent ülő tanárok, hogy komolyan veszed, hogy most na ez itt az angol vizsga. Kb. mindenki tudja, hogy a "Good afternoon" mit jelent, még akkor is, ha nem is angolosok azok a tanárok. De szerintem egyikkel sem okozol problémát, köszönj úgy ahogy komfortos, nem ez fog számítani.
jún. 28. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Magyarul köszönjél mindenkinek. Nem angolérettségin vagy, hanem érettségin egy magyar iskolában, és a köszönés nem a vizsga része. Utána leülsz, az angoltanár belekezd egy pár mondatos bemelegítő smalltalkba, arra a kérdésre már angolul válaszolsz, ez a ráhangolás, amit még nem értékelnek.
jún. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
Tényleg túl van gondolva az egész :D válaszd azt amelyiket szeretnéd, még mixelheted is, hogy "Jó napod kívánok/good day(afternoon)"
jún. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
14%
Kérdező, nehézséget okoz angolul köszönni???
jún. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Hallottam már ezt is meg azt is."

Előre tudhattad, hogy itt is kapsz majd ilyen választ is meg olyat is...


"az igazgatónak és az érettségi elnöknek nem úgy akarok köszönni, hogy good afternoon! Hanem simán jó napot kívánok, utána meg leülök és akkor már csak az angol tanárral kommunikálnék... Értem, de az angol tanáromon kívül egy angolos sem lesz. Szeirntem köszönök magyarul aztán várom hogy az angol tanárom elkezdje a párbeszédet."


Pont semmi értelme se volt feltenni a kérdést, ha úgyis eleve jobban tudod mindenkinél.

jún. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!