Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az olasz vagy a német segíthet...

Az olasz vagy a német segíthet az angolban?

Figyelt kérdés
Angol mellett szeretnék olaszul vagy németül tanulni, viszont az angol a fő nyelvem, azt szeretném minél jobban beszélni. A német vagy az olasz tanulása segíthet az angolban? Ha igen, melyik és kb. mennyire?

jún. 22. 12:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Egyik se. A német direkt zavarhatja, ha kb. egyforma szinten megy csak mindkettő.
jún. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem a német, mert hasonló a nyelvtana és a szókincse

Az olasz egyáltalán nem, mert teljesen más a logikája mint az angolnak

De én is azt javaslom hogy ezért ne tanulj másik nyelvet, inkább fog összezavarni mint segíteni

Először az angolra feküdj rá, és ha abból elérted a kívánt szintet, akkor kezdj bele egy másikba

jún. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
A német kifejezetten jó az angollal együtt, éppen hogy nem zavarja.
jún. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%

"Az olasz egyáltalán nem, mert teljesen más a logikája mint az angolnak"

Nem valószínű, hogy tudsz olaszul, úgy nézem...

Mindkettő indoeurópai nyelv, úgyhogy amennyire a német hasonlít rá, annyira az olasz is... Jó, tudom, a német mégiscsak germán, mint az angol, de ha legalább egy évig tanulnál olaszul, azzal is látnál hasonlóságokat.

jún. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%
A német egyáltalán nem fogja segíteni az angolt, én először tanultam meg németül és inkább összezavart, mint segített.
jún. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nekem is zavaró volt, amikor párhuzamosan tanultam az angolt a némettel úgy, hogy csak egy évvel voltam előrébb az angollal
jún. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
A német és az angol, ezek, mikor azt hinné az ember, hogy segítik egymást, akkor nem, ha nem várja el azt, akkor meg hasonlóak.
jún. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Kedves #4 mindkét nyelvet felsőfokon beszélem, úgyhogy te engem ne oktass ki. Az olasznak teljesen más a logikája, egy újlatin nyelv. Az angol pedig egy germán nyelv. Szinte minden téren különböznek, azt leszámítva hogy olaszban van néhány angol jövevényszó.

A válaszod jelentve lett provokatív szándéka miatt.

jún. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

"A válaszod jelentve lett provokatív szándéka miatt."

:)))

jún. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%
Mi van azokkal a szavakkal, melyek a franciából kerültek az angolba, és a francia a latinból örökölte őket, ahogy az olasz is?
jún. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!