Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A2-es angol szintet hogy...

A2-es angol szintet hogy tudnám tovább fejleszteni?

Figyelt kérdés
Milyen hatékony tanulási módszert ajánlotok?
jún. 18. 16:41
 1/7 anonim válasza:
100%
Szia, én tavaly tettem le a b2-t, előtte 1 évvel pedig az a2-t. Jártam külön tanárhoz heti 2 órát (nagyon fontos, hogy mennyire tudsz együtt dolgozni a tanároddal!) rengeteg filmet, sorozatot, videót néztem angolul és volt heti 4 órám suliban a2-es nyelvi szinttel (tk) emellé pedig indultam a sulis angol versenyen. Sok sikert!:D
jún. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tanár nélkül hogy tudnék?
jún. 18. 18:38
 3/7 anonim válasza:
Ugyanezeket tudom ajánlani leginkább. Ha szeretsz olvasni, akkor az sem kizárt. A pons kiadónak szuper könyvei vannak, tudsz keresgélni nyelv, szint és érdeklődés szerint is. Esetleg iratkozz fel külföldi hírportálokra
jún. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Duolingo használom de nem a legjobb szerintem
jún. 18. 19:48
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Vegyél könyveket, kezdj el németül podcasteket hallgatni, youtube videókat nézni, csak úgy tudsz szókincset gyűjteni, ha aktívan élsz is a nyelvvel. Duolingo semmire sem elég szerintem, főleg a németnél, egyszerűen a nyelvtant se adja át egyben neked, maximum akkor jó, ha újrakezdő vagy, vagy szinten szeretnéd tartani a tudásodat.
jún. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha alkalmazás is szóba jöhet, én a Xeropan-t ajánlom. Itt külön nyelvi szinteken gyakorolhatsz. Vannak rövidebb olvasmányok, szókincs, illetve amiért én is használom az a kommunikációs lehetőség. Különböző szituációkban kell beszélned (persze írásban) és három célt kell teljesítened, amiket meg kell említeni a beszélgetés során.

Szerintem jó kis app, krétával még ingyenes is, én mindenképp ajánlom ^^

jún. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
76%

Szerintem keress egy filmet/videojátékot vagy akár zenéket amit/amiket szeretsz és kezd el lefordítani a szavakat amiket nem értesz belőle. Szerintem ez egy könnyű és szórakoztató módja annak, hogy nyelvet tanulj.


Én anno a 2013-as Tomb Raider-rel csináltam meg ezt és nagyon sokat tanultam belőle.

jún. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!