Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német vagy olasz B2 fél év...

Német vagy olasz B2 fél év alatt lehetséges?

Figyelt kérdés

kb. fél év alatt németből vagy olaszból lehetséges a B2-es szintű nyelvvizsga?

- mind a két nyelvből pár alap mondatot/kifejezést ismerek

- 3-4 órát tudnék rászánni a tanulásra minden nap (+heti 1 vagy 2 óra tanárral)

- angol nyelvvizsgám van korábbról


Szerintetek melyik nyelvből lehetséges a fentiek alapján a nyelvvizsga kb. egy fél év alatt? Illetve van ötletetek, tippeltek, hogy hogyan, milyen módszerrel tanuljak ez idő alatt?



jún. 18. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Tapasztalatom szerint olaszból lehetséges elérni azt a szintet, hogy le tudd tenni a nyelvvizsgát, viszont utána még sokat kell gyakorolni, hogy ténylegesen tudd is azon a szinten, ne csak a papír legyen meg. Azaz el is kell mélyíteni azt a tudást.
jún. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Ehhez a 3-4 óra napi tanulás szükséges? -Némethez ez kevés lenne?

jún. 18. 12:46
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Attól függ melyikhez van érzéked

Egyáltalán nem olyan könnyű az olasz

jún. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Németet nem tudom. Igaza van a másodiknak, nem könnyű az olasz, főleg a prepozíciók (nyelvszakos voltam és sokaknak ezzel volt problémája) vagy a kötőmód. Teljesen emberfüggő, hogy elég-e a napi 3 óra. Én azt mondom, hogy inkább legyen kevewsebb a konkrét tanulás, de az hatékony és mellette csinálj passzívabb dolgokat. (Filmnézés, olvasás stb. Persze ha már eljutottál egy olyan szintre, hogy értsd.

Vagy a filmnézéssel kapcsolatban az elején csinálhatod azt amit én. Szeretek egy olyan nyelven filmeket nézni, amiben nagyon kezdő vagyok. Nézem a filmet, de nem próbálok meg mindent megérteni, hanem csak hallgatom és figyelek, hogy mi az amit megértek. Ez arra is jó, hogy szoktasd a füled a valódi nyelvhez. Egy idő után egyre több dolgot fogsz megérteni, nem csak amiatt, hogy közben tanulsz, hanem a szövegkörnyezetből és az ismétlődésekből. Hasznos ugyanazt sokszor megnézni. Későbbre tipp: a fanpage youtube oldalán feliratozva vannak a hírek, én azzal gyakoroltam.

jún. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!