Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnék három nyelvet tanulni?

Tudnék három nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Francia kéttannyelvű suliba járok második nyelvnek angolt tanulok,de nagyon szeretnék harmadik nyelvet is tanulni:spanyolt,oroszt,vagy potugált.Sztetek meg tudnám tanulni vagy keverném a másik két nyelvvel?:S És sztetek a három közül melyiket érné meg legjobban tanulni? Előre is köszi
2010. okt. 30. 15:26
 1/8 anonim válasza:
56%

Szia. Én most kezdem az ötödik nyelvem, 17 éves vagyok. Nyilván nem túl hihető de valóban így van. Általános iskola első osztályától tanultam németet, majd ötödikben magántanárnál elkezdtem angolt tanulni, minden év végén tettem osztályozó vizsgát. Ezután angol emelt szintű osztályba jelentkeztem, ahol franciát és olaszt kezdtem el egyidejűleg tanulni. Most, két középfokú nyelvvizsgám (angol, német) van, és egy hónap múlva megyek francia vizsgára is. Török tanulok ötödik nyelvként. Szerintem bátran tanulj, én csak támogatni tudlak.

17/L

2010. okt. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Csak gratulálni tudok neked:)Elképesztően okos lehetsz:D

miért pont a a törököt választottad?:) és szted oroszt spanyolt vagy a portugált kéne elkezdenem?:)

2010. okt. 30. 16:31
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
szia. én most kezdtem el oroszul és sztem ezt nem lehet se az angollal se a némettel keverni mert más a kiejtés. elején kell nagyon megtanulni utána menni fog, mer tod itt más betűk vannak. szóval sztem oroszt tanulj mert nagyon hasznos is lesz, egyre feljebb lendül az ipara is szal a gazdaságban nélkülözhetetlen lesz.
2010. okt. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
ja és kihagytam h sokkal könnyebb a nyelvtana mint a spanyolé vagy a portugálé
2010. okt. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
A spanyol vagy portugál zavarná a franciát. Az oroszt válaszd harmadiknak, az elég távol áll a másik kettőtől!
2010. okt. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Nem ajánlom az oroszt!

Én is azt tanulok, de semmi munka lehetőség nincs vele. Spanyollal többre mész. Több helyre kell.

2010. okt. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Tudnék három nyelvet tanulni?"


Akárhányat tanulhatsz, de csak akkor van értelme, ha mindegyikkel intenzíven tudsz foglalkozni, azaz napi 0,5-1 órát egyenként mindegyikkel.


"spanyolt,oroszt,vagy potugált"


Attól függ, mit akarsz kezdeni ezekkel. Ha csak a nyelvvizsgapapírokat gyűjtöd, akkor a francia és angol után a spanyolt és a portugált pikkpakk meg lehet tanulni. Az orosz viszont hasznosabb, mint ezek.


Különben aki angolul és spanyolul tud, annak a francia/portugál nem ügy, hobbyként bármikor megtanulhatja ezeket.

2010. okt. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én két nyelvet tanulok:olaszt és angolt.

Kicsit szoktam keverni a kettőt.

Angolt 7 éve tanulok-nem megy jól mostanában,olaszt három éve és megy.

Harmadiknak nem választanám a portugált,mert hasonlít az olaszra. Csak akkor kezdeném el,ha már sokat tudnék olaszból.Így inkább az oroszt, de talán a spanyolt éri meg legjobban tanulni az angol után.

2010. dec. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!