Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék jó lenni franciá...

Hogyan tudnék jó lenni franciából?

Figyelt kérdés
SEGÍTSETEK! Francia kéttannyelvűbe járok. Most vagyok kilencedikes. Nagyon nagyok az elvárások. 2 hetente írunk témazárókat heti 20 óránk van és rohadt nehéz. az első témazáróm egyes lett. a második kettes, a harmadik egyes. a témazárók közti jegyeim is elég gyengék. van ugyan 2db 5ösöm és 1 négyesem de ez senkit nem érdekel. szókincsből 5 db egyesem van meg egy ötös. nyelvtanból(francia nyelvtan)sok kettes meg hármas és egy négyes. nagyon ki vagyok. meg fogom bukni és el fognak tanácsolni egy gyengébb suliba. anya erőltette a francia kéttannyelvűt én pestre akartam menni valami normális suliba. nagyon utálok ide járni, anya azzal fenyeget, hogy átirat a helyi bolondok gimijébe. és sztem simán képes megtenni, nagyon félek. most el van cseszve az egész őszi szünetem, mert beteg voltam és ma mondták meg h egyes lett a TZ-m. legszívesebben kiugranék az első vonat elé. ha anya hazajön végig ordítani fog velem, ahogy apa is, könyörgöm segítsetek, hogy lehetnék jobb
2010. okt. 30. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A szókincset sajnos be kell magolni, nem tudsz ellene mit tenni. Ha vmit nem értesz, akkor kérdezz it, h miért ez és ez van meg stb. Próbálj minél többet tanulni tanórán kívűl. Vagy ha csak bemész a szobádba, akkor c'est une table. Ce sont des lamps (asszem ez a lámpa) . És az elkövetkező dogákhoz ne állj úgy hozzá, h nem fog menni, a szüleim átiratnak egy gyengébb suliba, hanem úgy állj hozzá, h igen, menni fog, készültem rá, értem, akkor már meglepetés nem fog érni :)

De ez rajtad múlik. Rem, azért tudtam segíteni :)

2010. okt. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Tudom h ez nem könnyű, de én azt ajánlanám h itt van az ősziszünet és van időd sokat gyakorolni. Kezd el előröl a könyvet vedd végig az első oldaltól addig ahol most tartotok (vagy tovább is) és tanuld meg a szavakat ill a nyelvtant. Én nem vok franciás de ha vmi kérdésed van h mit h tanulj akk irj nekem!!! Ja és még másoktól is tudsz kérdezni (Pl kiirod erre az oldalra amit nem értesz)
2010. okt. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia én is francia kéttannyelvűs vok csak 10.-es én is tavaly két kisegyes röpdogával kezdtem és azt hittem hogy tök hülye vok de aztán minden ment simán igaz hogy sokat kellett nagyon tanulnom. Idén viszont eléggé hullámvölgyben vagyok megint:S Az egyik tantárgyból 5-ös az egyik tz-m a másikból következő órán kapok egy hármast:S A 10 nehezebb!Egyébként ha nem megy szivesen segítek ha gondolod.
2010. okt. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a bíztatást, nagyon nagyon rendesek vagytok. Igen, itt az őszi szünet, most pótlok, gyakorlok, de eléggé nehéz. Az igazság az h kedvem sincs ide járni. Mennék Pestre. Amennyit tudok gyakorlok, de az egésztől totál elment a kedvem.
2010. okt. 30. 18:04
 5/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Te melyik suliba jársz?

2010. okt. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
veszprém Vetési Albert
2010. okt. 30. 20:03
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem is tudtam hogy ott is van kéttannyelvű:) Én Pestre járok a Kölcseybe:D Ha gondolok segítek ha nem tudsz vmit
2010. okt. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
huh köszi:D azt megköszönném, de nem tudok neked e-mailt küldeni. nincs kíírva h privát e-mail küldése:D
2010. okt. 31. 07:10
 9/10 anonim ***** válasza:
Neked sincs:D csinál meg és küldök én neked:)
2010. okt. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megcsináltam, azt hiszem így jó, megpróbálhatsz küldeni:)
2010. okt. 31. 19:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!