Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit csináljak ha több mint...

Mit csináljak ha több mint egy évnyi olasz nyelvtanulás után már egyszerüen nem bírom magam rávenni a további haladásra?

Figyelt kérdés
Már rosszúl vagyok ha elő kéne szednem es tanúlni, a könyökömön jön ki az egész pedig olyan lelkesen kezdtem neki tavaly még. Az alapokon már úgy ahogy túl vagyok barvez sem mindenben igaz es egy csomó energiát, pénzt beletettem mégis úgy érzem nem tudom tovább csinálni. Pedig meg komolyabb célom is lenne vele és még így is egyre csökken a motiváció.
máj. 28. 14:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne add fel csinálj mindent olaszul csak ne add fel
máj. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha szükséges a napi munkavégzéshez vagy életvitelhez akkor úgyis rádragad, ha pedig csak "hobbi" de nem használod aktívan akkor úgyis elfelejted (főleg ha nem is érdekel)
máj. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én azt látom a kérdéseid alapján, hogy csak azért tanulod az olaszt mert ki akarsz költözni. Nem látom, hogy magát a nyelvet szeretnéd. Egy nyelvet akkor fogsz tudni jól megtanulni ha szereted valamennyire (különben kényszer az egész) és ha használod is. Nem csak könyvből mqgolod. Próbálj meg olyan dolgokat csinálni vele, amit szeretsz. Ha szereted a focit olvass arról. Ha az egyeztetés vagy a di+névelő nem megy (vagy bármilyen más nyelvtan) azt úgy fogod tudni megtanulni ha sokat látod/használod. Milyen nyelvkönyvből tanulsz? A nyelvtanulásba bele kell fektetni az energiát és az időt. Tanárod mit mond?
máj. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3# Ezt elég jól látod! Valóban csak eszköz a nyelv, semmilyen kötődésem nincs idegen nyelvekhez. A könyv szerintem elég jó, sok szituációs gyakorlattal. Elég érthető. Progetto Italiano a címe. Hat próbálkozom csak néha jól esik kipicsogni magamat. 🙂 Mondjuk a sikerben kevés reményem van az eddigi nyelvtanulási próbálkozásaimat mérlegelve. Azért köszi a hozzászólást!
máj. 28. 16:13
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

"Mondjuk a sikerben kevés reményem van az eddigi nyelvtanulási próbálkozásaimat mérlegelve."


Azt nem csodálom, mikor könyvből csak a maradiak / ódivatúak tanulnak 2024-ben amikor 1000x hatékonyabb, modernebb módszerek léteznek a nyelvtanulásra.

máj. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig hagyd hogyha nincs benne sikerélményed, és válassz olyan nyelvet amit szívesen tanulsz.
máj. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6-os: a kérdező Olaszországba akar költözni, emiatt kell neki a nyelv. (Régebbi kérdéseiben írta.)
máj. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor majd kint megtanulja a nyelvet, semmi èrtelme itthon szenvedni vele.
máj. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Foglalkozz kevésbé direkt módon a nyelvvel.
máj. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9# Sajnos nem opció. Ott stabil nyelvtudás nélkül labdába sem rúgsz a munkaerő piacon.
máj. 28. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!