Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tényleg nagyon nehéz a francia...

Tényleg nagyon nehéz a francia nyelv, vagy csak a kiejtése miatt mondják ezt?

Figyelt kérdés
és egy olasz nyelvtudás milyen mértékben segíti a francia tanulását?
2010. okt. 29. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Amennyire nekem feltűnt, a francia és az olasz nagyon hasonlóak, igazán csak kiejtésben más, így biztosan sokat hozzátesz. Nekem angol után elég bonyolultnak tűnt a francia, de megtanulható...
2010. okt. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

"Tényleg nagyon nehéz a francia nyelv"


Nem nehéz, olyan, mint az olasz vagy a spanyol (a legközelebbi rokonai).


"csak a kiejtése miatt mondják ezt?"


A kiejtés miatt mondják, mert a francia sajátos kiejtése elrejti azt a tényt, hogy amúgy mennyire közel áll ez a nyelv az olaszhoz és spanyolhoz. A francia kiejtés sem túl nehéz egyébként, 2-3 magánhangzó van, amit nehéz megtanulni, de ennyi szokatlan hang az angolban is van.


A franciában a beszédértés és a kiejtés a legnehezebb. A francia beszédértés híresen nehéz. Viszont ne feledjük, hogy a "könnyű nyelv"-nek kikiáltott angolban ezek ugyanolyan nehezek.


"olasz nyelvtudás milyen mértékben segíti a francia tanulását?"


Erős olasz nyelvtudással a nyelvtannak és a szókincsnek is kb. 70%-át kapod ingyen.


Bár a franciát az angol (és a spanyol) felől lehet legjobban megközelíteni, de az olasszal is nyilvánvalóak a hasonlóságok (ami nem meglepő, ha a térképre nézünk).

2010. okt. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

nagyon köszi a válaszokat:)

megnyugtatott, most olasz kéttannyelvűbe járok, de mindenképpen meg szeretnék tanulni franciául (:

2010. okt. 29. 12:56
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Én meg francia kéttannyelvűbe járok:) bár én nem olaszt hanem spanyolt szeretnék még tanulni:)
2010. okt. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Ja és igen tényleg nehéz nyelv

előző voltam

2010. okt. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Nem nehéz, ez baromság. A kiejtése is pont annyira "nehéz", mint az angolnak. Van benne 3-4 furcsa hang, és kész. Nekem spec. a beszédértés része megy a legjobban minden nyelvnek, úgyhogy erről nem nyilatkozom, hogy mennyire nehéz. De olasz nyelvtudással kb. 2 év után középfokúzni lehet belőle. Mondjuk nekem fordítva volt, a francia tanulás 2. évében elkezdtem spanyolt tanulni, 2 év után középfokúztam spanyolból, franciából meg a 4. évben emeltszintűztem. Nem kell megijedni, a szókincs nagyon hasonló, az olasszal meg sok nyelvtan is megegyezik, úgyhogy így kifejezetten könnyű lesz. Egyébként az angolból is sok latin eredetű szó ismerős lesz. Sok sikert!
2010. okt. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%

"az angolból is sok latin eredetű szó ismerős lesz"


Mivel az angolban az evéssel, ivással és alvással kapcsolatos alapszókincs kivételével minden latin vagy francia eredetű (a francia meg ugye főleg latin eredetű), ezért a francia nyelv nagy része olyan, mint egy kissé tudálékos angol, sok hülye ékezettel. Aki felsőfokon beszél angolul, az eleve el tud olvasni egy francia napilapot, ha tisztában van egy-két kötőszóval vagy névmással.

2010. okt. 30. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 fcukya válasza:
100%
szerintem nem a kiejtés a kihívás, hanem jól értelmezni amit pl egy anyanyelvi beszélő mond. nem?
2013. aug. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én olaszul elég jó tudta, és azt kell mondjam, a franciának vajmi kevés köze van hozzá... Az olasznak van egy nagyon logikus nyelvtana, a franciánál kb kidobhatod a logikát a kukába. Teljesen más, a kiejtésről már nem is beszélve.
2021. jún. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!