Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy is van most a nyelvi...

Hogy is van most a nyelvi érettségi pontosan?

Figyelt kérdés

amikor valaki érettségizik egy adott nyelvből,akkor a középszintű érettségit teszi le,és ha valaki pluszban választotta az idegennyelvet,mint fakultáció?

akkor kap nyelvvizsgát?vagy csak ha emelt szinten teszi le a faktot?

amikor megkaptuk a lapot,h miket lehet választani a kötelező tantárgyak mellett,akkor a németet jelöltem be ,amikre természetesen bejárok,de volt középszinten és emelt szinten is,nos nem tudom,h kapok-e így nyelvvizsgát?!


előre is kösz a válaszokat,remélem azért érthető volt vmennyire :)


2010. okt. 27. 21:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ha emelt szinten érettségizel, akkor kapsz középfokú nyelvvizsgát. a középszinten érettségizel, akkor semmit se kapsz. a fakultációért se kapsz semmit, az csak felkészít az érettségire..
2010. okt. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ja és azt hiszem, az sem mindegy, hogy hanyasra érettségizel emelt szinten. szóval ha nagyon rosszul sikerül, akkor szerintem nem kapsz nyelvvizsgát
2010. okt. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Csak legalább 60%-os emelt jelent középfokú nyelvvizsgát. A fakultációnak meg semmi köze a nyelvvizsgához, az csak a felkészülésben segít. A fakultációtól függetlenül jelentkezhetsz közép vagy emelt szintű érettségire.
2010. okt. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

huu,értem,mert igazából nem tudom,h megpróbáljam-e mert állítlag nagyon nehéz az emelt szint.Valaki esetleg letette ezt?

tanárnő azt mondta nem muszáj emelt szinten,akkor sem ha megjelölte,ha nem érzi magát eléggé felkészültnek.

2010. okt. 28. 12:01
 5/12 anonim ***** válasza:
én most készülök középfokú nyelvvizsgára és nekem az emelt szintű feladatok majdnem hogy kisujjból mennek pedig még csak 13 vagyok. de ezzel nem az a szándékom h dicsekedjek hanem az h ha jól felkészülsz akk nem nehéz egyáltalán
2010. okt. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Előzőnek: 13 éves vagy és az emelt szintű feladatok majdnem kisujjból mennek? Bocs, de ezt nehezen tudom elképzelni, hacsak nem éltél külföldön huzamosabb ideig.
2010. okt. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
pedig igaz. most voltam nyáron középfokú-nyelvvizsga felkészítőn a katedrába és a zárótesztem 95%os lett. ha nem hiszed el elküldhetem
2010. okt. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Hát akkor küldjed, bár azt még mindig nem tudom ellenőrizni, hogy hány éves vagy vagy nem éltél-e külföldön/tanultál-e kéttannyelvűben stb.
2010. okt. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

13 vok és március 8án leszek 14

nem voltam sokáig külföldön és németbe is csak akkor voltam amikor angliából jöttünk haza és este megáltunk ott aludni ausztriába meg ha átmegyünk pl boltba akk se én beszélek

kt-ba viszont jártam de csak 6 évig abból is 3 évig alig utána kicsit 2 évig intenzívebben tanultam

2010. nov. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Na igen, csak kiderülnek a dolgok, nem mindenki jár kéttannyelvűbe ...
2010. nov. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!