Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért a kínai nyelvet tartják...

Miért a kínai nyelvet tartják a legnehezebben megtanulhatónak a világon?

Figyelt kérdés
2010. okt. 27. 13:43
 1/10 anonim válasza:
76%

Mert szerintem te sem tudnál megjegyezni kb 2500 írásjegyet...:)

Ha mégis akkor taníts mester!

2010. okt. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
58%

Először is, mert nem betűket jelölnek az írásjeleik, hanem szavakat. Kiejtése a második ok.

Mivel nincs kínai nyelvismeretem, ezért csak példát hozok fel.

Mondjuk jelentse a # a házat (Nem tudom, van-e náluk ilyen, ismétlem magam, csak példa!!!).

#. viszont már mondjuk a felhőkarcolót jelenti.


Tudom furcsa példa, de ott a legkisebb eltérés más szót eredményezhet, erre akartalak rávezetni a példámon keresztül. :)

2010. okt. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

Lol, első! 2500 írásjegy?! Az semmi. A kínai szakosok hetente 100-150-et tanulnak meg, én spec. japán szakos vagyok, nekünk kb. heti 70-80 az adag (mivel a japánoknak nincs annyi írásjegye). Kiszámolhatod mennyi idő alatt tanulunk meg 2500-at. Azt is hozzátenném, hogy Kínában nem tudom mennyiből, de Japánban maximálisan 6000 írásjegyből lehet vizsgát tenni, ebből a Japán gimnazisták 2000-et tanulnak meg a gimnazista éveik végére, és ennyi kell ahhoz, hogy újságot tudj olvasni!

Nem akkora ördöngösség, csak elhivatottnak kell lenni, meg sokat kell gyakorolni. De miután ülepednek pár hónapot az írásjegyek, már simán megy a felismerésük, az írásuk nem annyira fontos, hiszen már van szótárgép és telefonos szótár és társai, amik kisegítenek, ha nem vagy biztos valamiben.

Miért olyan nehéz a kínai? Talán a különböző nyelvjárások, a több ezer kanji és a tonalitás miatt. Mindazonáltal az a véleményem, hogy nincs olyan, hogy a világ legnehezebb nyelve, hiszen a kínait is, ugyanúgy, mint bármi mást, 3-5 egyetemi év alatt el lehet sajátítani közép/felsőfokon.

2010. okt. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem azért mondható annyak, mert végül is, elég sajátos... a nyelvjárásokat ne úgy képzeld ott el, mint nálunk, hogy megértjük egymást :) Ott nem értik meg:)

(egyetemen asszem h. leginkább a mandarin nyelvjárást tanítják.)

2010. okt. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%
*annak
2010. okt. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
igen a mandarint tanítják, de hazánkban inkább kantoni nyelvjárást beszélő kínaiak élnek egyébként.
2010. okt. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Miért a kínai nyelvet tartják a legnehezebben megtanulhatónak a világon?"


A "kínai" (ami nem egy nyelv, hanem egy gyűjtőnév) megtanulása nagyon időigényes, mert sok kis képecske rajzolását kell bemagolni az íráshoz és olvasáshoz.


A japánban is vannak képecskék, de jóval kevesebb van belőlük. A koreaiak is használnak hanja-kat, tehát kínai írásjeleket, de csak néhány százat használnak, rövidítési célokkal, meg mert stílusosnak tartják. De koreaiul mindent le lehet írni rendes betűkkel is. Japánul is meg lehet tenni, hogy ha minden kötél szakad, az ember leírja a szót fonetikusan. Gyerekek gyakran így írnak.


A mandarin, kantoni és társaik ("kínai") tehát a legidőigényesebbek. Az más kérdés, hogy nehezek-e, mert képecskéket magolni nem nehéz, csak hosszadalmas, nem ész kell hozzá, hanem kitartás.


Ugyanakkor pl. a kantoni kiejtése elég nehéz (de a vietnamié vagy bizonyos afrikai nyelveké talán még nehezebb).

2010. okt. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

16:35


"nincs olyan, hogy a világ legnehezebb nyelve, hiszen a kínait is, ugyanúgy, mint bármi mást, 3-5 egyetemi év alatt el lehet sajátítani közép/felsőfokon"


5 egyetemi év alatt lehet, hogy meg lehet tanulni a "kínait" felsőfokon, csak hát ugyanennyi idő alatt 5 újlatin vagy 3-4 germán nyelvet simán meg lehet tanulni ugyanezen a szinten.


Valóban nincs "legnehezebb nyelv", mert pl. a fene se tudja, hogy az kétszáz csettegős afrikai nyelv közül melyiknek a legnehezebb a kiejtése, vagy 1000 hiperbonyolult nyelvtanú indián nyelv közül melyik a legtúlbonyolítottabb. De ha a komolyabb nyelveket nézzük, akkor közülük általában a mandarint szokták a legidőigényesebbnek tartani (noha vannak, akik a japánra, sőt, a koreaira fogadnak, más okokból).

2010. okt. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%
Ki mondta, hogy a kínai mellett nem lehet még 3 másik nyelvet megtanulni felsőfokon azalatt a 3-5 év alatt? Mondjuk mint említettem, én a kínait pont nem tanulom, de úgy látom, hogy a kínai szakosok pont ugyanannyira fognak tudni kínaiul a 3 év végére, mint bármelyik másik kezdő nyelvesek 3 év után, a problémájuk csak annyi, hogy otthon rengeteg időt töltenek majd el írásjelek rajzolgatásával. Ez továbbra sem győz meg arról, hogy a világ legnehezebb nyelve lenne...
2010. okt. 28. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ma 03:14


Mint már említettem, abban az értelemben a "legnehezebb" a "kínai" nyelv, hogy a legidőigényesebb.


Természetesen a képecskék rajzolgatása nem nehéz (nem kell hozzá IQ), csak baromi sok időt vesz igénybe.


Úgy értve, ahogy egy matekpélda lehet "nehéz", egyik nyelv sem "nehéz", mert túl sok agy nem kell egy nyelvtan felfogásához.


Viszont nyelvek nehézségén azt szokás érteni, hogy adott szint (pl. B2) elérése átlagosan hány munkaórába kerül. "Kínai"-ból ez 2-3 ezer óra, míg újlatin nyelvekből csak kb. 500.

2010. okt. 28. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!