Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha angolul nézem a filmeket...

Ha angolul nézem a filmeket könnyebben megtudom tanulni az angolt?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha mostantól állandóan csak angolul nézném a filmeket mondjuk magyar felirattal akkor van rá esély, hogy érteni fogom egy idő után?
2010. okt. 27. 13:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen
2010. okt. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2010. okt. 27. 13:39
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függ, milyen nyelvi szintről indulsz, és úgy általában milyen a nyelvérzéked. Meg az sem mindegy, milyen angol kell neked és mire. (pl. figyelj arra, hogy ne csak amerikai filmeket nézz.)


Ha viszonylag kezdő vagy, javaslom a rajzfilmeket, amelyekben egyszerű szavakat és kifejezéseket használnak, tisztán, helyesen, érthetően szólalnak meg a szereplők. Egyszer esetleg nézd meg magyar felirattal, de utána a feliratot is állítsd át angolra, úgy lesz az igazi. Látod és hallod is egyszerre a szöveget. Ha már jól megy, kikapcsolhatod a feliratot, vagy válts nehezebben érthető filmekre.

2010. okt. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

a 2. válaszolóval nem értek egyet.

6éves koromban kezdtem el németül tévézni, 2év alatt megtanultam elég jól, 10évesen boldogultam egyedül egy német családnál (1hétig) és ma 16 éves fejjel anyanyelvi szinten megtanultam (bár sztem inkább már 14 évesen)


angolul tavaly szeptemberben kezdtem el tanulni. januárban megnéztem a himym első 5évadát angolul, a 6. évadot már szinte teljesen értem mostanában:)


sok sikert!

2010. okt. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Harmadik válaszoló, te a 16 évesek "öntudatával", a magad szempontjából nézed a világot, ami a kérdezőnek ez nem adja meg a választ.


A gyerekek könnyebben tanulnak nyelveket és más módszerekkel, mint a felnőttek, ez nyilvánvaló. A kérdező nem említette, hogy ő hány éves, de nyilván nem 6. :)

S aki felnőttként kezdi el egy nyelv megtanulását, annak nem lesz elég, hogy filmeket néz. Főleg ha mondjuk munkához kell neki a nyelvtudás, esetleg még csak nyelvvizsga előtt áll. Neked gyerekként biztos elég volt, amit a tévéből tanultál, neki nem biztos, hogy elég lesz. :)

2010. okt. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok és 5 éve tanulok angolt de épphogy 2-es vagyok és azt gondoltam, hogy ez talán segítene valamit, mert tanárra nincs pénzünk.
2010. okt. 27. 20:30
 7/12 anonim válasza:
Segít, de ami még jobb olvass angolul. Az nagy löketet tud adni, ha pedig mind a kettőt csinálod az a legjobb.
2010. okt. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Segí sokat, kezdd amerikai sorozatokkal (ezek sokkal könnyebben érthetőek), majd térj át angol sorozatokra! Hidd el, nagyon durván tud javulni pl. a hallásod is, meg ragad rád a nyelv dallamából is.
2010. okt. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
de az amerikai angol teljesen más és összefogom keverni akkor ha elősször amerikai angolul nézek sorozatot utánna meg angol angolul :S de azért köszi majd megpróbálom :) és az előtted lévőnek is köszi
2010. okt. 28. 17:23
 10/12 A kérdező kommentje:
jajj és utolsó előtti szerinted milyen könyvekkel kezdjem?
2010. okt. 28. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!