Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent a DSH 2? (német)

Mit jelent a DSH 2? (német)

Figyelt kérdés

Külföldön szeretném az egyetemet befejezni, és reméltem hogy az osztrák intézetes középfokú nyelvvizsgám elég lesz bizonyítéknak, hogy beszélek németül, de úgy tűnik nekik ez a DSH 2 kell.. Ez egy másfajta vizsga? Nehezbb? Milyen szintnek felel meg? Hol tudom letenni.

Köszönöm előre is


2010. okt. 25. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Amennyiben képtelen vagy ezt az információt megtalálni kérdezés nélkül az interneten, szerintem ne menj külföldre és főleg ne egyetemre.
2010. okt. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudod, épp Afrikában dolgozom önkéntesként. Végre internethez jutottam, de valamiért a gyak-kerdesek.hu oldalon kívül semmit nem tudok betölteni 15 percen belül. Ezért gondoltam, hogy az itteniek segítségét kérem. Köszi, hogy ilyen segítőkész voltál te is.
2010. okt. 25. 15:26
 3/6 anonim ***** válasza:
38%
Na persze.
2010. okt. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudom, egyesek miért nem tudnak kötözködés nélkül segíteni...


„DSH” nyelvvizsga („Külföldi Hallgatók

Német Nyelvvizsgája a Felsőoktatási

Tanulmányokhoz”): Ezt a nyelvvizsgát közvetlenül az Ön által kiválasztott német felsőoktatási intézménynél

kell letenni. Több felsőoktatási

intézmény speciális nyelvtanfolyamokat

kínál a „DSH” nyelvvizsga előkészítésére azoknak a pályázóknak, akiknek még nyelvi nehézségeik vannak. Sok német felsőoktatási intézmény a ”DSH” nyelvvizsga DSH II. fokozatát fogadja el.

2010. okt. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Első válaszadó(15:16),ön egy igazi gyökér. DSH-Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzuganag.A DSH2 pedig itthoni C1-es nívójú nyelvvizsgának felel meg.Én is szeretném letenni,mert német egyetemen tanulnék.Itthon már letettem a C1-est.
2014. máj. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ utolsó :)

Nekem már nem aktuális a kérdés, sajnos nem tanultam tovább, pedig akkor Berlin volt a cél, végül Bécsben dolgoztam egy évet, aztán hazaköltöztem.


Te hol tanulnál tovább?


Egyébként a kérdés kiírásakor tényleg Malawiban, pontosabban egy Limbe nevű kisvárosban ültem egy inernetkávézóban.

De így visszaolvasva elhiszem, hogy nem túl könnyen hihető kifogás :D (De legalább kreatív :))

2014. máj. 25. 12:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!