Mi Második világnyelv spanyol/német?
Hát, a németet rajtuk kivül hol beszélik? Osztrák és Svájc egy része. Aztán annyi.
Spanyolt csaknem egész Dél-Amerika... nagyitóval kell keresni a kivételt. Meg még tán Észak-Afrika egy része is.
Szerintem egyértelmű.
De neten biztos van lista, hogy hányan beszélik az adott nyelvet, akik nem állampolgárok az anyaországban.
Nincs második világnyelv. Egy világnyelv van, az angol.
Az angol 57 országban hivatalos, és a többi országban is sokan beszélik.
Nem "világnyelv", de fontos regionális nyelv a francia, ami 29 országban hivatalos és még 8 országban sokan beszélik.
Az orosz 4 országban hivatalos, de 15-20 országban széles körben beszélik.
A spanyol 20 országban hivatalos, a portugál 9-ben.
Ezek a fontosabb regionális nyelvek.
A német viszont sokkal fontosabb a spanyolnál, és a franciával együtt az angol után a második legfontosabb nyelv, a gazdasági és technikai jelentősége miatt. A legtöbb tudományos és szakmai cikk angolul jelenik meg, de a második legtöbb németül. Emellett néhány még oroszul és franciául. A spanyol egyik szakmában vagy műszaki területen sem fontos, míg a német vagy az orosz, francia ismerete sok iparágban előny.
tegnap 22:18
Egy nyelv fontosságát nem az adja, hogy hány paraszt vagy utcagyerek beszéli, hanem az, hogy hány egyetemi professzor, mérnök, természettudós, nagyvállalati vezető stb. beszéli, és milyen fejlett országokban beszélik. Ha ebből a szempontból hasonlítod össze a spanyolt a némettel, akkor a spanyol egy kis nyelv.
A kérdés nema tudományos életre vonatkozott, hanem a világnyelvre, ezek szerint helyesen: regionális nyelvre. Ezek szerinta francia a második az angol után (nem tudtam), de a kérdéses kettőből egyértelműen a spanyol.
Én ezt vettem ki a te válaszodból, te meg nem ezt, hanem hogy a német milyen fontos SZAKMAI nyelv. De ezt ki kérdezte???
ma 00:25
Pedig a két kérdés nem független egymástól. Az angol sem azért világnyelv, mert sok országban hivatalos, vagy mert sok helyen beszélik. Hanem azért, mert a Föld bármelyik pontján beszélik a szakmai, gazdasági, tudományos és politikai elit tagjai. Mert angolul kell tudni a sikerhez, pontosabban: érdemes angolul tudni. Ez kismértékben a németre, franciára és oroszra is igaz, de a spanyolra viszont nem. Még egy amerikai is profitálhat abból, ha tud németül, mert hozzájut olyan szakmai információkhoz, amelyek nem angolul jelentek meg, de fontosak. A német tehát bárhol fontos, ha messze nem is annyira, mint az angol. A spanyol viszont nem rendelkezik ilyen univerzális fontossággal, mert spanyolul nem sok komoly dolog jelenik meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!