Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » IELTS vagy TOEFL? Ti melyiket...

IELTS vagy TOEFL? Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Nem tudok dönteni, hogy melyiket csináljam. Nagyjából ugyanannyiba kerül, ugyanannyi ideig érvényes, és ugyanúgy elfogadják mindenhol mindkettőt.


Nem az érdekel, hogy átmenjek (persze ez is, de ettől annyira nem félek), hanem a pontszám, mert azt kérik az egyetemen.


2010. okt. 22. 23:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Hol akarsz tanulni? Mert ha magyarorszagi egyetemen, akkor valaszthatsz mas nyelvvizsgat is (ami pl. nem evul el 2 ev utan). Ha USA, akkor TOEFL, de Europaban a Cambridge lenne a legjobb szerintem, es az sem evul el!
2010. okt. 23. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ha még aktuális a dolog:

Én jelenleg Angliában élek, Ausztráliába készülök és IELTS-et fogok csinálni. A TOEFL-nél nem tudom hogy van, de az IELTS-et rengeteg brit, ausztrál,kanadai meg amerikai oktatási intézmény is elfogadja, ha esetleg úgy alakul az életed ez nagyon előnyös (ugyanis azt jelenti, hogy biztosan nem kell újra vizsgáznod) másrészt az IELTS ingyenesen ad egy honosított nyelvvizsgát attól függően, hogy hogyan sikerül a vizsgád.

2011. márc. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!