Indiaiak/afrikaiak mit csinálnak másként angol nyelvtanulás terén, hogy míg ők akcentussal de perfekt beszélnek addig én perfekt akcentussal, de alig tudok megszólalni?
Erről a videóról jutott eszembe. Rémes az akcentusa (indiaiakhoz hasonlóan) mégis annyira folyékonyan beszélnek angolul.
Vagy ez: [link]
Nekem meg komolyan annyira szép amerikai akcentusom van, hogyha perfekt lenne a szókincsem/kommunikációm/hallás utáni értésem, akkor az is lehet, hogy nem tudnák bevándorló vagyok.
De sajnos utóbbiak hiányoznak és már 30 vagyok. Bármilyen ismeretlen szót ha kiejtek, akkor ugyanúgy ejtem ki ahogy kell, de valahogy a tanulás, a beszéd, hallás utáni értés nem megy.
Az indiaiak/afrikaiak hogy tanulták meg a nyelvet, hogy nem érdekli őket az akcentus és mégis olyan folyékonyan beszélik az angolt? A magyarok akik küzdenek a nyelvtanulással nekik - hozzám hasonlóan - miért nem megy ez a fajta nyelvtanulás?
Vagy az is lehet, hogy a világ túlnyomó része egyszerűen okosabb tőlem és Indiában valójában egy nyomortelepen élnék, ha oda születtem volna?
"Erről a videóról jutott eszembe. Rémes az akcentusa (indiaiakhoz hasonlóan) mégis annyira folyékonyan beszélnek angolul."
Az álarcból is látszik, hogy kell hozzá némi gátlástalanság. ;-)
"Az indiaiak/afrikaiak hogy tanulták meg a nyelvet, hogy nem érdekli őket az akcentus és mégis olyan folyékonyan beszélik az angolt?"
Úgy, hogy beleszülettek. Úgy könnyű...
"A magyarok akik küzdenek a nyelvtanulással nekik - hozzám hasonlóan - miért nem megy ez a fajta nyelvtanulás?"
Megy, ha csinálják.
Ne add fel! És lazíts! Ne akarj mindent olyan jól csinálni, mint amilyen jó a kiejtésed máris. Az a lényeg, hogy toljad, mindegy, hogy stimmel-e a nyelvtan: ha értik, akkor elég jó!
Láttam nemrég egy videót, amelyben indiai embereket kérdeznek arról, hogy szerintük melyik a legrosszabb angol akcentus. Volt, aki a britet és az amerikait mondta, senkinek eszébe nem jutott, hogy ő akcentussal beszélne. (Erre is rákérdeztek.)
Tehát egyszerűen csak bátrabbak beszélni, tudják az adott szót, kifejezést és mondják ahogy tudják. Mire te kigondolod, hogy milyen tonalitással beszélj, hova tedd a hagsúlyt, addigra már rég elmondták, amit akartak.
"Nekem meg komolyan annyira szép amerikai akcentusom van, hogyha perfekt lenne a szókincsem/kommunikációm/hallás utáni értésem, akkor az is lehet, hogy nem tudnák bevándorló vagyok."
Róluk is tudják, amint megszólalnak. (Tegyük fel nem látják őket.)
"A magyarok akik küzdenek a nyelvtanulással nekik - hozzám hasonlóan - miért nem megy ez a fajta nyelvtanulás?"
Sok esetben a tökéletességre való törekvést látom problémának. Voltak ismerőseim, akik közölték, hogy csak akkor szólalnak meg, ha már jól tudják a nyelvet. Így sosem fognak megtanulni.
Tehát az egyetlen dolog, ami hiányzik (ha van szókincsed) az a bátorság.
Az, hogy rémes az akcentusuk, pusztán személyes vélemény, nem tény.
Egyébként nyilván itthon is van, aki jobban beszél nálad angolul, és náluk is olyan, aki rosszabbul. Csak ugye ezekben az országokban pl. az felsőoktatás nyelve az angol sok helyen.
"a metrópótló buszok személyzete perfekt angolsággal kiabálta az információkat, miközben mindegyik indiai vagy pakisztáni volt"
Csakhogy lehet, hogy második vagy harmadik generációs, vagyis ott nőtt fel, angol nyelvi közegben.
Ha tudnál angolul akkor rájönnél hogy az indiaiak nagyrésze nem csak akcentussal hanem borzasztóan hibásan beszél angolul.
Gondolom magyarul sem vagy a szavak embere ha pedig mégis akkor egyszerűen gyenge az angol tudásod ilyen egyszerű a válasz.
"Igen, magyarul is ritkán szólalok meg. Szótlan, magának való, önbizalomhiányos ember vagyok."
Akkor már meg is van a válasz a kérdésre. Nyilván nem a szótlan, magának való, gátlásos, önbizalomhiányos ember lesz a kalózok vezetője Afrikában vagy az angolul lineáris algebrát oktató egyetemi professzor Indiában...
7-es.
Akkor ezért nem megy az angol. Ezen próbálj változtatni.
"Szótlan, magának való, önbizalomhiányos ember vagyok."
De itt is képes vagy kommunikálni. Boltba is jársz, ott is. A munkahelyeden is. Vannak ilyen emberek, akik kevesebbet beszélnek, mint a többi - és ezen nem olyan könnyű változtatni. De a jó hír az, hogy nem is feltétlenül kell.
Ne az legyen a cél, hogy megváltoztasd a személyiségedet, hanem csak annyi, hogy amiket magyarul is szoktál mondani, azokat tudd angolul is. Maga a nyelvtanulás is fejleszti az önbizalmat. És beszédesebbé tesz a saját anyanyelveden is, hiszen egy csomó szituációban megtanítja, hogy miket lehet, miket szokás mondani: pl. hogyan reklamáljál egy étteremben, vagy amikor visszaviszel valamit egy boltba, mert nem működik. Nyelvtanulás közben találkozol egy csomó ember csomóféle véleményével, amikből mazsolázgatva te is kialakíthatod a saját véleményedet olyan dolgokról is, amikről eddig sose gondolkodtál el. Közben egyre többet élsz, egyre több minden történik veled és körülötted a világban, tehát mindenképpen fejlődik a személyiséged, szóval nem leszel mindig olyan szótlan meg önbizalomhiányos, mint amilyen egyelőre vagy. :)
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!