Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Leelenőriznétek ezt nekem?

Leelenőriznétek ezt nekem?

Figyelt kérdés

Levelezőtársat keresek és bemutatkozó levelet kell küldenem. Már megírtam, de van néhány dolog, amiben nem vagyok biztos. Várom a javításokat, ötleteket!


Dear Penfriend,

I'll write few words about me/myself and I hope I find someone who want to write for me. I'm Anna and I'm 12. I live in a little village near Veszprém. We've got a house with a big garden. My dad is mine engineer and my mum has her/an own beauty salon in our house. I haven't got sibling but I've got a beagle. It's name is Dorka. It's 3 month old. My hobby is music/Music is my hobby. I love rock and metal. My favourite bands are Metallica and Nirvana. I listen to them when I've some freetime. I play the guitar. I don't go to music school, because what I want to learn to? play, I can learn at home too. I like read, now I'm reading Sir Arthur Conan Doyle's The Hound of Baskervilles (or in Hungarian translation, The dog of evil)


Előre is köszönöm!

I hope someone want to write for me, Anna


2010. okt. 17. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

I'm writing, mert most írod.

about myself

I hope I'll find jövő idő vagy I hope to find

who wants to write to me

my dad is a mine engineer

has a beauty salon vagy has her own b. s.

A sibling-et nem nagyon használják, I haven't got any brothers or sisters

its name is: ott nincs aposztróf, mert nem it is, ahogy a következő mondatban van, hanem birtokos névmás

My hobby is music, az jó.

when I have some free time, itt ne rövidítsd, mert itt ez a mondat főigéje, nem segédige

a ?-nél kell a to, nekem jobban hangzik, hogy the songs I want to learn

I like reading (ilyen szabadidős tevékenységeknél ing-et használunk.

I hope someone would like (az finomabb, mint a want)to write to me. De ha a want-ot hagyod, akkor wants egyes szám 3. személy.

Ügyes vagy!

2010. okt. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
46%

Ügyes vagy. Ne izgulj, nagyon szépen írsz, pár hibát mindenki elkövet, a megértés a lényeg. Te sokkal több hibát fogsz találni a válaszlevelekben, amiből sok lesz, remélem.


Dear Penfriend,

I am writing just a few words about myself, I hope I will find someone who want to write for me. My name is Anna and I'm 12. I live in a little village near Veszprém, which is a bigger town in Hungary. We've got a house with a big garden. My dad is mine-engineer and my mum has her beauty salon in our house. I haven't got any sibling but I've got a beagle. It's name is Dorka. It's 3 month old. My hobby is music. I love rock and metal. My favourite bands are Metallica and Nirvana. I listen to them when I've some freetime. I play the guitar. I don't go to music school, because what I want to learn to play, I can learn at home too. I like reading, now I'm reading Sir Arthur Conan Doyle's The Hound of Baskervilles (or in Hungarian translation, The dog of evil)

2010. okt. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek a gyors választ! Nem is vettem észre ezeket a hibákat :) Sokat segítettetek
2010. okt. 17. 11:26
 4/7 anonim ***** válasza:
Némo kapitányé sem rossz, de maradj az enyémnél, angoltanár vagyok, és Némo kapitány is megfontolhatja a javításaimat. Külön neki: bigger town, minél nagyobb? Az angol nem használ középfokot hasonlítás nélkül. Még a neve is az, hogy comparative.
2010. okt. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
talltam még egyet: 3 monthS old, többes szám
2010. okt. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, azt már észrevettem :D
2010. okt. 17. 11:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Van egy oldal, ahova tölthetsz fel szövegeket, és anyanyelvű emberek kijavítják neked :) (ingyenes, cserébe te is javítod a magyarul tanulók szövegeit) www.lang-8.com
2010. okt. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!