Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire, , vészes" a középfok...

Mennyire, , vészes" a középfokú TELC nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
2010. okt. 15. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Én is szeretném tudni...
2010. okt. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha az angolra gondoltok, az egyáltalán nem vészes :D

Nem követendő példaként mondom, de nekem 0 készüléssel lett meg, bár előtte egy évvel angol nyelvi előkészítős voltam. A nyelvhelyesség nem egyszerű, de a szóbeli tételek nagyon életszerűek voltak, legalábbis amiket hallottam az emberektől =)

2010. okt. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Én még 9.-ben raktam le, kezdő angol csoportban voltam és nem is voltam a legjobb, jártam 2 hetes előkészítőre, eleinte kb. 8 pontos leveleket írtam, a vizsgán mégis majdnem minden max pontos lett. Érdemes pár próbavizsgát letölteni, ha nem vagy biztos a dolgodban, de amúgy egyáltalán nem nehéz.
2010. okt. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Hello!


Nekem sikerült összehoznom egy 90% B2 angolt. 1 év nyelvielőkészítő + 5 alkalom külön angoltanár. Nem volt vészes. Készülni kell rá mert szokatlan de egyáltalán nem nehéz. A Listening nekem nagyon könnyű volt. Most augusztusban tettem le.

2010. okt. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: szerintem a listeningje nagyon durva, gyorsan beszélnek benne britangolul :-O :S
2010. okt. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Egyáltalán nem gáz, bár én évekkel ezelőtt tettem le, azóta lehet, hogy szigorítottak. Előnye, hogy egy nap van az írásbeli és szóbeli, a szóbelibe nem szólnak bele a vizsgáztatók, hanem egy másik vizsgázóval kell beszélgetned. Azt viszont figyelembe veszik, ha mondjuk az egyik fél gyengébb és ezért a másik nem tud brillírozni, de a másik segítését is értékelik. Nekem bejött!
2010. okt. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És megkérdezhetném, hogy hogyan készültél rá? Külön tanár? Nyelviskola?
2010. okt. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha nem tanulsz, akkor nagyon.
2010. okt. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!