Euroexam középfokú B2 nyelvvizsgáról vélemények?
Sziasztok!
Elsősorban azokhoz szólna a kérdésem, akik nemrég teljesítették a középfokú Euroexam angol nyelvvizsgát, de akik régebben csinálták meg, tőlük is nagy segítség lenne 1-1 válasz. A következők érdekelnének főleg:
- Egy átlagos középszintű angol érettségihez képest mennyire nehéz? Mennyit kell/érdemes hozzá tanulni még?
- Az írásbeli feladatok során azt kaptad-e, amire számítottál?
- A szóbelin szivatják-e a vizsgázót, vagy inkább ,,csak" egy elbeszélgetés?
- Miből tanultál? Felkészülésedet milyennek ítélted meg?
- Sokan buktak-e, amikor vizsgáztál?
Ezeken kívül bármilyen tapasztalatnak is örülnék.
Előre is nagyon köszönöm a válaszokat! Szép napot kívánok!
Én már régebben csináltam (8 éve), de akkor ilyen volt:
- Nehezebb volt, mint az angol középszintű érettségi. A szókincsben vettem ezt észre. A nyelvvizsgán sokkal több idegen szóval találkoztam.
- Teljes mértékben azt kaptam, amire számítottam. Én meg is vettem a saját vizsgára felkészítő könyvüket.
- Egyáltalán nem szivattak, kellemesen elbeszélgettünk.
- A feladatokra való felkészüléshez a saját könyvüket használtam. Egyébként sokat néztem angol nyelvű filmeket, de nem csak bambultam, hanem ismeretlen szónál megállít és szótáraz. Meg olvastam az angol könyvemet. Jól készültem fel, nem ért meglepetés.
- Csak páran buktak meg.
Én azt tudom neked és minden nyelvvizsgára tanulónak javasolni, hogy ne stresszeljen, mert nincs miért. Ez nem egy véres vizsga, a nyelvtanárok, akik ilyen vizsgaközpontokban dolgoznak többnyire normálisak, kedvesek.
A nyelvet meg amúgy is folyamatosan tanulja az ember, ha használja (!!!).
+1 módszer, ami nekem a leghatékonyabb volt: magadban, a megtanulni kívánt idegen nyelven beszélsz. Sőt, ha egyedül vagy, akkor hangosan. Pl. otthon vagy egyedül, ennél valamit. Akkor végig meséled az adott idegen nyelven, mintha valaki dokumentumfilmet készítene az evésedről. 😆 Hmm, úgy megéheztem, már sok óra eltelt, amióta nem ettem, most odamegyek a hűtőhöz, lássuk mi van itt. stb. Stb. Vagy egy témán gondolkosz és elmondod a véleményed - magadnak persze.
És ha épp olyan szót akarnál mondani, amit nem tudsz, akkor 2 dolgot csinálsz:
1. A fejedben átfogalmazod a mondandód, ha kell, akkor 4-5x is, mire olyan mondatot tudsz alkotni, amiben minden szót magadtól tudsz.
2. Ha ez megvan, akkor felütöd a szótárat és megnézed az eredeti mondatodból hiányzó, ismeretlen szót, majd utána többször hangosan kimondod, a mondatba illesztve.
Az első pont azért kell, hogy megtanuljon az ember az adott nyelven gondolkodni, a második a szókincsfejlesztés része. Az első fontosabb, mert mindig lesznek idegen szavak, ez elkerülhetetlen, de a mondatalkotás az egy készség, ami fejleszthető és az megmarad.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!