Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondoltok, egy élet alatt...

Mit gondoltok, egy élet alatt hány indoeurópai nyelvet lehet megtanulni?

Figyelt kérdés
mondjuk szerintetek meg lehet tanulni angolul, németül, franciául, spanyolul, olaszul, hollandul, svédül, lengyelül és oroszul?
2010. okt. 14. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindenképp meg lehet. Lomb Kató, a leghíresebb magyar szinkrontolmács és nyelvtanuló (ő "lingvistának" hívta magát) pl. a holland és a svéd kivételével az összes általad felsorolt nyelvet beszélte. 16 nyelven tudott! (angol, bolgár, dán, francia, héber, japán, kínai, latin, lengyel, német, olasz, orosz, román, spanyol, szlovák, ukrán-wik.). Olvaastam a könyvét a nyelvtanulásról: szerinte egy nyelv megtanulása csak a motivácótól és a befektetett időtől függ. Valamilyen bíboros pl. állítólag több, mint 50 nyelven tudott és a magyart tartotta a legszebbnek.



És ha hétköznapi példát akarsz, íme: [link]


Valószínűleg ő a legtöbb nyelvet beszélő ember ma Európában.



Egyébként a trükk az, hogy minél több nyelven tanulsz meg, annál egyszerűbb lesz a következő, ugyanis közben megtanulsz tanulni. Ki kell alakítani módszereket. Én például németül úgy tanulok, hogy felosztom a szótárfüzetemet vízszintesen három részre, és mivel mindig emlékszem, hogy hova írtam a szót a lapon belül, ezért mindig tudom, mi der mi die és mi das. És ezt még egy jó módszernek tartják (Lomb Kató is így tanult):



[link]

2010. okt. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A másik meg, hogy az általad felsorolt nyelvek rokonságuk miatt különösen erősítik egymást. Angol után könnyebb állítólag a francia, német után a holland és a svéd, spanyol után az olasz, orosz után a lengyel.
2010. okt. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 martonhun válasza:
Beszélek egypár nyelvet, szerintem egyre könnyebb lesz, főleg ha azonos nyelvcsaládból valót már tanultál előtte. (francia-olasz-spanyol, germán skandináv nyelvek, illetve szláv nyelvek, főként blokkonként (keleti-, nyugati-, délszláv nyelvek), illetve nyilván a holland és a német is hasonló) De szerintem mindet sok értelme nincsen, ajánlom inkább a törököt, feljövőben lévő nagyhatalom és kivételeket teljesen mellőző nagyon logikus, viszonylag könnyű nyelv, ha pedig nagyon elszánt vagy, tanulj kínaiul, az a jövő. A finn is klassz nyelv, a török és a finn szerintem egyaránt könnyebb egy magyarnak mint más európainak.
2011. nov. 23. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!