Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mivel érdemes kezdeni az...

Mivel érdemes kezdeni az angol és a német irodalmat?

Figyelt kérdés
Mindkét nyelven felsőfok, vagy akörüli szinten vagyok, el szeretnék kezdeni foglalkozni a költészettel, irodalommal ezeken a nyelveken. Mivel érdemes kezdeni? Milyen "edzésterv" ajánlott?:D Angol- és németszakosok!
2010. okt. 13. 22:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell edzésterv. Felsőfokú szinten bármit olvashatsz. Legalábbis velünk bármit elolvastatnak... Angolon olvastunk már 8-10. századból származó történetet is, de németből is nagyon úgy tűnik, hogy válogatás nélkül minden hülyeséget elolvastatnak...
2010. okt. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Angol és német szakra jártam, mi annak idején a 20. századi irodalommal kezdtük, mert értelemszerűen annak a legkönnyebb a nyelvezete. Vagy ha csak a saját szórakoztatásodra akarod, akkor vegyél irodalomtörténeti áttekintéseket (Szerb Antal: Az angol irodalom kis tükre, Halász Előd: A német irodalom története), és az abban megemlített és elemzett művek közül olvasd el azokat, amik szimpatikusnak tűnnek.
2010. okt. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha időrendben szeretnél haladni, akkor kezdd el a középkori irodalommal (angol): Beowulf, Canterbury taled, The Seafarer...

Ha nagyon érdekel, hogy mit olvasunk az elte angol szakon, akkor nézz be erre az oldalra: [link]


Itt keresd Kállay Géza, Csikós Dóra, Kenyeres János neveit, ezeken belül megtalálod az összes olvasmányt, amit el kell olvasni. Általában syllabus néven szerepel. Jó hosszú listák amúgy, ijesztgetni lehet velük, de ha érdekel téged, akkor mindent bele!

2010. okt. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!