Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsga? (Kérdésed túl...

Nyelvvizsga? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
8.-os vagyok és le kellene tennem egy angol középfokút hogy +pontokat kapjak felvételinél,sajnos még nem értem el teljesen a középfokú szintet szóval nem tudnék most csak úgy levizsgázni,tudnátok segíteni hogy hol vizsgázzak és hogy miket tanuljak,mennyi idő amíg fel tudok készülni?,elég fogékony vagyok a nyelvekre.Nagyon fontos!
2010. okt. 12. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Azt hogy hol és mit tanulj, ez így elég tág fogalom! Hogy mennyi idő, az attól is függ, hogy mennyire vagy szorgalmas, hogy milyen típusú nyelvvizsgára készülsz. (A 14. életévedet mindenképpen be kell töltened ahhoz, hogy vizsgázni mehess - államilag elismertre legalábbis.)

Középfokú nyelvvizsgakönyvek pedig vannak bőven... szókincs és témakörök tekintetében hasznos lehet: 888 kérdés és válasz illetve a Kérdések és válaszok angol nyelvből.

2010. okt. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy le tudod tenni, nem is értem, hogy miért kéne, a többiek se teszik, nem vagy velük szemben hátrányban. Sőt, ha belegondolok az időkorlátba: a márciusig hátralévő öt hónap alatt ki van zárva. Honnan vetted, hogy plusz pontot kapsz ezért? Lehet, hogy van olyan iskola, amelyik ad, de azért ez nem törvényszerű, mivel a 8.-ban letett kf nagyon ritka. Annyira azért nem egyszerű egy általános iskolásnak a középfok. Minden nyelvtant ismerni kell hozzá és 3-4 ezres szókincset, összetett szövegeket értelmezni, élettapasztalattal rendelkezni, hivatalos leveleket írni. Nem kell ezzel úgy sietni, jó bizonyítvánnyal és felvételivel úgyis bekerülsz a választott gimnáziumba.
2010. okt. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Pont ez a gond hogy én auszriában éltem egy évig és ugye egy mukkot nem tudtam németül és ezért nem 6.-ba mentem hanem 5.-be és ezért amikor hazajöttem le kellett vizsgáznom 2 hónap alatt 6.-ból és ugye esélytelen hogy így szuper jegyekkel jövök ki,ötödik sem lett a legjobb,négyeseim voltak akkor de a matekom az nagyon rossz volt,az a vicces hogy most én vagyok az egyik legjobb matekos...

De már letöltöttem 5000 angol szót középfokhoz és már tanulom de szerintem meg tudnám csinálni,azért azt nem mondanám hogy semmit nem tudok matekból,2. óta tanulom ausztriába hiába nem kerülhettem volna a jobbok csoportba mert nem tudtam németül,az angol tanárom ragaszkodott hozzá mert én voltam a legjobb angolból és hát úgy hogy semmit nem tudtam 3 hónap után elég folyékonyan beszéltem németül.Az biztos hogy több az élet tapasztalatom mint a többi elem egy idős gyereknek.Ha leteszem a középfokút akkor megírom.

2010. okt. 13. 13:56
 4/6 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak köszi:)
2010. okt. 13. 13:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Írd meg, de ne ide, hanem privátba, mert ha ide írod, azt nem találom meg. Szóval márciusban várom az üzenetet. Ráadásul arra is rá kell szánni legalább két hetet vagy akár egy hónapot is, hogy megjöjjön az eredményed. És nyelvvizsgák sincsenek folyamatosan. Az 5.-6.os bizonyítványod egyébként senkit nem érdekel, a 7. évvégi- 8.félévit nézik. Nézz meg legalább egy nyv. feladatsort, mielőtt ilyen nagy önbizalmad lenne. Az angoltanárod szerint meg tudod csinálni?
2010. okt. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Letöltöttem egy pár vizsga feladatsort,az angol tanárom szerint igen.
2010. okt. 13. 17:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!