Ha a duolingo-ban befejezem a jelenlegi angol nyelvű német tanfolyamot az kb milyen nyelvtudás szintig juttat el?
ON: kb A1-es szintre jutsz
OFF: ha megcsinálod a fordított kurzust is (angolról magyart tanulni), sokkal elöbbre jutsz, rengeteg pluszt tudsz így elsajátítani.
tudni fogsz szavakat és egy-két egyszerű mondatszerkezetet, meg felszedsz egy tucat olyan tipikus hibát, amiből minden nyelvtanár levágja öt mondat alatt, hogy duolingót játszottál. ez nagyon nagy jóindulattal a2.
persze ha semmire nem akarod használni a nyelvet hosszútávon, csak nem akarsz teljesen elveszve lenni a nyaraláson, arra pont jó.
#Kérdező „Tudnátok akkor jobb alternatívát mondani a nyelvtanáron, nyelvtanfolyamon kívül?”
VALAMI anyag mentén haladni kell. Ez lehet egy nyelvkönyv is, ami önálló tanulásra lett kitalálva és megírva. Mivel ezek úgy épülnek fel, hogy a már megtanult részeket egyfolytában gyakoroljtatják, és közben az új dolgokat is tanítják rendszerbe foglalva. Az még jobb, ha van hozzá munkafüzet is, amelyben a témazáróknál rendszeresen tesztelheted a tudásod. Ott kijön, mi az, ami még nem megy jól, ezekre vissza lehet menni, és újra átvenni. A lényeg az önellenőrzés. Aztán hogy egy nyelvkönyvvel a mai világban önállóan merre jutsz, az nagyrészt rajtad múlik. Ugyanis minden létező angol nyelvi témára találsz ingyenes videókat nyelvtanároktól (YouTube), legyen szó igeidőkről, feltételes módról, függő beszédről, szórendről, kiejtésről, akcentusokról stb.
Gyakorlatilag egy iskolai tankönyv+munkafüzet is hatékony lehet, ha megspékeled magánszorgalmú kutatással. A YouGlish oldalon például a YouTube-ra feltöltött videókból keresi meg neked az adott szavakat, és meghallgathatod az autentikus kiejtést, legyen szó britről, amerikairól vagy ausztrálról.
Mellette persze lehet használni mindenféle segédappot, de ezek az applikációk legyenek segédeszközök, mert rendszerbe nem fogják foglalni a tanulást. Például szavak, igeidők és egyéb lexikális adatok magolására kiváló az Anki.
Keress, kutasd a lehetőségeket, hogy mivel tudod kiegészíteni az iskolai tananyagot.
A nyelvtanulás összetett dolog, amiben több készséget kell egyidejűleg fejleszteni, és egyik sem elhanyagolható a másik rovására.
• olvasás
• írás
• beszéd
• nyelvtan
• szókincsfejlesztés
• kiejtés
…Valamit biztos kihagytam, de majd más kiegészíti esetleg.
Az egyik legbolondbiztosabb szitu, az érdeklődési körödnek megfelelő YouTube, FB, Insta vagy Tiktok csatornák követése, az adott tartalmak kommentálása, mert így olvasod, amit mások írnak angolul, és te is válaszolhatsz nekik büntetlenül tele hibákkal. Senki nem fog érte megszólni. Persze tehetsz azért, hogy minél jobban fejezd ki magad, de ez nem nyelvvizsga, nincs tétje egy-egy hozzászólásnak, és közben (ha fordítóval is), de sok dolgot felszedhetsz, főleg ami a szlenget illeti, mert a cseteken sok ilyennel fogsz találkozni is.
És főleg kitartás és lelkesedés kell. Ez egy hosszú folyamat, sok-sok évig tart, mert idő kell hozzá, hogy az újonnan megtanult nyelvi panelek úgy beépüljenek, hogy azokat aktívan használni is tudd. Adj türelmet magadnak, és írjál ütemtervet, hogy ne dobd be a lovak közé a gyeplőt (Ej, ráérünk arra még…).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!