Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milye angol regényeket ismerte...

Milye angol regényeket ismertek, amelynek viszonylag könnyű a nyelvezete? Jelenleg a Harry Potter első részét olvasom, azonban nem tudom mennyire megfelelőek a Harry Potter könyvek arra, hogy javítsam az értési/olvasási készségem.

Figyelt kérdés

2023. jún. 20. 10:52
1 2
 1/11 D-Mano ***** válasza:
60%

Stephenie Meyer: Twilight

-Rém egyszerű a nyelvezete.

Angolul csak beleolvasgattam, de B2-vel is csak kisebb nehézségeket okozott a megértése.

2023. jún. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ifjúsági/gyerekkönyveket keress. Middle grade-et.
2023. jún. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%
Ilyenektől csak visszafejlődik a készséged. Ha valóban fejleszteni akarod az angolodat akkor tudományos műveket olvass, például Schwarzschild féle integro-differenciálegyenlet neurális hálózat alapú parametrizációjáról vagy Navier-Stokes hidro-termodinamikai differenciálegyenletrendszer szférikus koordinátarendszerben történő peremfeltétel optimalizációjáról. Garantált a C2 szint.
2023. jún. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Olyasmit olvass, ami érdekel, és ami nem túl nehéz.
2023. jún. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 D-Mano ***** válasza:
66%

3-as,


Ha magyarul tömegével olvasod az egyszerű ifjúsági v. gyerekkönyveket (vagy pl. a Twilight színvonalú alkotásokat), akkor a magyar nyelvi kompetenciáid, szókincsed esetleg csorbulhatnak kissé.

De amikor valaki idegennyelv-tanuló, akkor még a "primitívebb" nyelvezetű könyvek is magasabb szintűek nyelvileg, mint az ő tudása, viszont sokkal kisebb a nyelvi szakadék a mű és a nyelvtanuló között ebben az esetben, mintha keményebb nyelvezetű könyvet (szakirodalom, klasszikus irodalom stb.) olvasna. Könnyebb megugrani ezt a szakadékot, és kisebb lépésekben hatékonyabb a tanulás.

2023. jún. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi. A 3-as tanácsát is megfogadom, bár először egy picivel könnyebb könyvet is elolvasok :)
2023. jún. 20. 11:37
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első angol könyvem az Éhezők Viadala volt, és csak ajánlani tudom. Jelen udőben van megírva, ezért fáradtabban is jól követhető, egyértelmű, mikor van visszaemlékezés, és nem tudsz belezavarodni az időbe. A másik nagy előnye az volt számomra, hogy a legtöbb szót értettem B2-es szinttel, amit pedig nem, azt többször használta/ leírta a legtöbb esetben, így több szót is ebből a könyvből tanultam meg.
2023. jún. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 D-Mano ***** válasza:
66%

1-es vagyok,


akik csak azért pontoznának le, mert azt hiszik, hogy kritizálni akarom a Twilight-ot, azoknak üzenném, hogy az az egyik kedvenc könyvem. (Eddig 4x olvastam végig.)

2023. jún. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A Goosebumps könyvek 3-7. osztályos célközönség lévén egyszerű nyelvezetűek, de nem unalmasak a cselekmények felnőtt fejjel sem.


Pl.:

The Haunted Mask

Say Cheese and Die

Monster Blood

2023. jún. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%
3-as remélem csak poénkodik. A tudományos szakszövegek teljes más műfaj, ezeknek az olvasása nem is a nyelv bonyolultsága miatt, hanem a hozzá szükséges szaktudás miatt tud nehéz lenni. Értsd: aki nem ért hozzá, annak a "Schwarzschild féle integro-differenciálegyenlet neurális hálózat alapú parametrizációjáról" stb. olvasni még az anyanyelvén se lenne könnyű. Aki viszont szakember, vagy legalábbis konyít hozzá, az egy B2-vel is ki fogja tudni bogozni az idegen nyelven írt szakszöveget. Hiszen a tudományos szövegek direkt törekednek a tárgyilagos, lényegretörő, világos megfogalmazásra, és a bonyolult szakismeretek kifejezésére is amúgy viszonylag egyszerű, kiszámítható nyelvtani szerkezeteket használnak. Az átlag nyelvtanulónak (tehát aki NEM szaknyelvet akar tanulni) ennél sokkal választékosabb mintára van szüksége a fejlődéshez.
2023. jún. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!