A háború fényében szerintetek még érdemes oroszul tanulni?
Egy kultúra/ nyelv nem egyenlő a háborús féllel.
Ha így lenne, és két angol nyelvű ország háborúzna pl., vagy valami spanyol ajkú dél-amerikai, akkor a spanyolra meg az angolra kéne szégyenkezve nézni?
"Nagyon szeretem a nyelvet és a kutlúrát"
. Ezért szokott az ember önszántából nyelvet tanulni.
Még nem találkoztam olyannal, aki meg tudott tanulni egy nyelvet, mert majd azzal pénzt lehet keresni.
Az angol/spanyol hasonlat nem kóser abból a szempontból, hogy rengeteg országban beszélik és hivatalos nyelv is sok helyen.
Másrészt a kialakult status quo miatt visszacsinálni ezt a tudást már nem lehet. (Nevezetsen, hogy már rég elterjdt az angol/spanyol.)
Ezzel szemben az orosz nyelv gyakorlatilag csak Oroszországban hivatalos és ő a nyelv de facto reprezentatív képviselője. Ergó az ő tevékenysége nagyon is kihat a nyelvről/kultúráról alkotott globális képre.
Te a kommented sem kóser teljesen. Ahogy az érvelésed sem.
De egyébként -tudtommal - most az orosz tőke olyan helyekre megy, ahova eddig nem. Ott felértékelődik a tudása.
Vagy sírjanak ők is?
Érdekes ez a kettős mérce. Angol, francia, német nyelvvel, kultúrával nem volt ekkora baj, pedig két világháborút leszerveztek. - Most szervezik a harmadikat.
Orosz tőke alatt mit értesz pontosan? Nem épp egy expanzív, befektető országról van szó. Max az atomenergiában és űrkutatásban versenyképesek.
Kína és India olcsó pénzért megveszi az erőforrásaikat mint pl földgáz, kőolaj. Ezt leszámítva az egész poszt-szovjet térségben mélyrepülésben van az orosz befolyás. Lásd Közép-Ázsia. Törökország nyomul a türk országokban mint pl Azerbajdzsán, a többiben meg Kína furakszik be. Oroszország örülhet, ha egyáltalán marad nekik bármi is.
Aha, tehát a kérdés politikai, és csak bújtatva van nyelvi kérdésbe.
Amúgy azt értem, hogy a tőke keresi a helyét. Most az orosz tőke keresi az új és a régi helyét. A tőkének amúgy nincs nemzetisége. Zárójel bezárva.
A kommentem arra irányult, hogy ahová most bemegy, pl az arab államok, India stb. Ott bizony hasznos lesz az orosztudás.
Na de milyen tőke? Pont ezt kérdem.
Az oroszok tőkeszegények, nem tudnak olyan szinten befektetni máshol mint a gazdag nyugati nagyvállalatok.
Az arab országokba irányuló befektetéseket gondolom szarkazmusnak szántad.
A II.VH után a német volt a párianyelv a háborús bűnök miatt, most az orosz van ebben a szerepben, ez majd idővel a béke után oldódik. A gazdasági kapcsolatoknak kapufa van itthon, kivéve ha nem Paksra mész dolgozni, minden más multicég elvágta (ideiglenesen legalább) az orosz kapcsolatait.
Meghatározatlan ideig még kiutazni sem lehet, mert közvetlen járat sincs és barátságtalan ország vagyunk a vízum miatt. Mire megtanulod az oroszt, az lesz pár év, addig bármi változhat még.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!