Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség az if i was és...

Mi a különbség az if i was és az if i'd be között?

Figyelt kérdés

néha nyilván van. de pl mi a különbség a két mondat között: If i was a rich girl i'd buy everything.

If'd be a rich girl i'd buy everything.


2010. okt. 10. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:
A különbség az, hogy olyan, hogy "if I'd be" nincs. Lehet, hogy valami slágerben van, de azokat nem a helyes nyelvezetükért szeretjük.
2010. okt. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezek feltételes mondatok, meg van adva, hogy hogyan kell őket képezni.

Conditional sentences (feltételes mondatok)

A feltételes mondatok mindig 2 részből állnak.

0-ás feltételes mondat: akkor használjuk, ha általános igazságokról van szó. Képzése: 1. részben if+2-ban az ige egyszerű jelenben.

If you heat water to 100°C, it boils.

1-es feltételes mondat (1st conditional): akkor használjuk, ha vmi most történik, vagy valószínű, hogy a jövőben fog történni. Képzése: az 1. mondatban IF, a másodikban a WILL.

If I see you tomorrow, I will buy you a drink.

2-es feltételes mondat (Second conditional): akkor használjuk, hogyha valaminek nagyon-nagyon kicsi esélye van, hogy megtörténik. Képzése: 1. mondat-if+az ige múlt ideje, 2. mondat-would+ige

If I won the lottery, I would buy a new house.

3-as feltételes mondat: akkor használjuk, ha valami a múltban Nem történt meg/megtörténhetett volna. Képzése: 1. mondat-if+had+ige múlt idejű alakja, 2. mondat-would/could/should+have+ige múlt ideje

If I had worked harder, I would have passed my exam.


Remélem jól írtam le, ha nem, akkor remélhetőleg majd valaki kijavítja :)))

2010. okt. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én valaki vagyok: a III. Conditional-ben nem az ige múlt ideje, hanem a 3. alakja van. Csak ez legtöbbször ugyanaz, mint a 2.
2010. okt. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jajjj igazad van :) Mi még a harmadikat nem tanultuk úgyhogy ezt csak netről írtam ki, de köszi szépen :)
2010. okt. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!