Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Telc nyelvvizsga prezentáció?

Telc nyelvvizsga prezentáció?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Telc nyelvvizsgára készülök, és a prezentáció részéhez lenne egy olyan kérdésem ,hogy ha mondjuk a sporteseményt választom akkor lehet az egy amatőr futóverseny amin résztvettem? Illetve ha a zenei eseményt választom,az lehet egy színházi darab is (rock opera volt) vagy csak koncert lehet?

Tudom hülye kérdés,de nem találtam ehhez konkrét infót sehol,és nem akarom ,hogy le nullázzák ezt a feladatom 🤣 Előre is köszönöm a válaszokat.



2023. febr. 28. 08:53
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem kérdezd meg a nyelvvizsga központot, az a legmegbízhatóbb forrás. Ezt nem hagynám a gyakorira
2023. febr. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Nekem van TELC-es nyelvvizsgám, de milyen prezentációról van szó?
2023. febr. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2. Az első feladata a szóbelinek (egyébként nekem is van egy másik nyelvből már )

Ugye van 5 opció :

1. Egy utazás amin résztvettél

2. Egy zenei esemény

3. Egy film amit láttál

4. Egy sport esemény amin részt vettél

5. Egy könyv amit olvastál

Eközül kell egyet választani ,és 3 percig beszélni róla. Legalábbis 3 éve az előző nyelvvizsgámon így volt.🤣

2023. febr. 28. 10:24
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Jaa. Így értem, azt hittem rendesen kell diasort csinálni meg minden. Az én nyelvvizsgám már rég volt.


Szerintem lehet. A lényeg, hogy beszélj sokat. Illetve ha eltérsz a témától vezesd át. Pl "Bár kedvenc koncertem nem tudom melyik, de voltam egy nagyon jó rockoperában, ahol lenyűgözött a zenészek teljesítménye..." A másik meg egyértelműen a témához kapcsolódik.


Hajrá

2023. febr. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

Tenyleg hulye kerdesek.


Hat ha nem vagy profi futo, akkor az amator futoversenyrol kell beszelned, amin reszt vettel.


Egy rock opera is egy zenei ag.

Ki mondta, hogy egy zenei eloadas csak koncert lehet?

2023. febr. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5. Senki , de pont ezért kérdeztem inkább meg.Inkább nézzenek hülyének a kérdésért ,mint,hogy emiatt kapjak esetleg nulla pontot a feladatra.
2023. febr. 28. 14:34
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem annyira számít, hogy amin részt vettél, az pontosan micsoda. Mármint, hogy amatőr vagy profi verseny, vagy pontosan rock opera vagy koncert. Szerintem a lényeg, hogy a témába vágjon, szóval ne egy teljesen más dologról kezdjél beszélni, de amúgy szerintem a nyelvhelyesség, maga a beszéd jobban számít, mint most az, hogy pontosan milyen futóversenyről beszélsz. A lényeg, hogy beszélj. Akár egy teljesen kitalált történet is lehet, nem számít.
2023. febr. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"ezért kérdeztem inkább meg.Inkább nézzenek hülyének a kérdésért ,mint,hogy emiatt kapjak esetleg nulla pontot a feladatra."

A nyelvvizsgaközpont mit mond?

2023. márc. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8. A Nyelvvizsga Központ oldalán se találtam erre semmi infót. Azért kérdeztem meg itt. Ezért nem akarom őket felhívni ,vagy írni ,hogy elhajtsanak a pokolba.
2023. márc. 1. 10:24
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ezért nem akarom őket felhívni ,vagy írni ,hogy elhajtsanak a pokolba."

Miért hajtanának el? Érdekük, hogy hozzájuk vidd a pénzedet, úgyhogy nagyon is segítőkészek lesznek, nyugodt lehetsz. Amit itt ír majd valaki, az nem megbízható információ. Az viszont, amit ők válaszolnak, ha írsz nekik, az lesz.

Mondjuk én a helyedben eleve nem választanék olyan témát, aminél egyáltalán felmerül a kérdés, hogy belefér-e...


"Legalábbis 3 éve az előző nyelvvizsgámon így volt."

Azóta hatszor változhatott a vizsgaszabályzat...

2023. márc. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!