Milyen igeidők vannak az angolban, és melyik milyen szinthez (A1, B1, C2, Középszint stb.) köthető?
Vegyél elő bármilyen angol nyelvkönyvet, ami be van sorolva ilyen szintekre, és nézd végig a tartalomjegyzéküket. Itt van pl. ez:
Egyébként a szintek ezek:
A1, A2, B1 ( = alapfok = a középszintű érettségi szintje), B2 ( = középfok = az emelt szintű érettségi szintje), C1 ( = felsőfok), C2
Sokan úgy is megkapják a középfokot, hogy még csak nem is hallottak az összesről. :) Nem az igeidők ismerete, meg nem is a nyelvtan lényeg, hanem hogy mennyire jól tud valaki kommunikálni - amihez persze jó, ha tud némi nyelvtant is, de hiába ismeri pl. az igeidőket teljesen jól, ha mégsem elég hatékony a kommunikációja.
Kérdező, pl. a Present Simple igeidő minden létező szinten benne van a nyelvkönyvekben. Akkor melyik szinthez köthető? Mindegyikhez.
Itt vannak elvilegesen a szintekhez kötött tudnivalók:
#4: Ebből is látni, hogy a #2-est lepontozók tévednek, hiszen azt hiszik, nem kell ismerni az összes igeidőt B2 szinten. De, kell.
A nehezebben megérthető igeidők, mint pl. a Present Perfet, már B1 szinten is kellenek, a B2 szintre tett igeidők meg már csak a korábban megismert és megértett igeidők eltologatásai a jövőbe ill. a múltba, tehát azok már túl nagy nehézséget nem okozhatnak. Egyébként az igeidők rendszere messze nem olyan nehéz, mint amilyen a híre.
"azt hiszik, nem kell ismerni az összes igeidőt B2 szinten. De, kell."
Nem feltétlenül. Kommunikálni kell tudni:
B2 Az anyanyelvi beszélővel természetes, könnyed és közvetlen kapcsolatteremtésre képes. Aktívan részt tud venni az ismert témákról folyó társalgásban, úgy, hogy közben érvelve kifejti a véleményét.
Világosan és kellő részletességgel fejezi ki magát számos, az érdeklődési körébe tartozó témában. Ki tudja fejteni a véleményét valamely aktuális témáról úgy, hogy részletezi a különböző lehetőségek előnyeit és hátrányait.
Ebbe simán beleférnek mindenféle nyelvtani, pl. az igeidőkben vétett hibák.
"egy (hallott) szövegben meg kell hogy értse"
Nem csak hallott, hanem olvasott szövegben is meg kell, hogy értse, de ehhez sem kell, hogy "ismerje", elég, ha kikövetkezteti a többiből, a helyzetből, stb. Ezt sokan úgy is meg tudják tenni, ha még sose hallottak pl. arról, hogy figyu, létezik ám egy olyan igeidő az angolban, hogy Future Perfect Continuous, amit úgy képzünk, hogy izé, és akkor használjuk, amikor blablabla.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!