Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » AZ baj ha a mai világban nem...

AZ baj ha a mai világban nem tudok németül?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a német nagyon fontos nyelv de nagyon nem tetszik és nem tudom rávenni magam hogy megtanuljam:/

HA minden igaz,befejezem a gimit lesz franciából felsőfokúm angolból meg legalább középfokúm:D Úgyhogy remélem ez elég lesz a német nélkül is:D


2010. szept. 30. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem beszélek németül, bár nem is vittem semmire.
2010. szept. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 kixeva válasza:
az angol fontosabb.az a lényeg.
2010. szept. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A német csak a második legfontosabb nyelv, de mindig jó, ha tudod, mert gondolj bele, ha tudod a németet, még ott van egy csomó germán nyelvű ország (Svéd, Hollandia, Dánia stb.), és azok csak nagyon picit térnek el a némettől. Ha tudsz németül akkor egyszerre tudsz kommunikálni több germán nyelvű országban.

De a német az nehezebb az angolnál. Pláne az a fura akcentus...:D

2010. szept. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem nagy baj. Én is hasonló cipőben járok, németből és franciából felsőfokúm lesz, az angolt viszont képtelen vagyok megtanulni. :( Vagyis biztos meg tudnám tanulni, ha akarnám, de annyira nem tetszik semmi a nyelvben, hogy teljes szívemből utálom, és a közeljövőben nem is tervezem, hogy nekiesek.

Véleményem szerint ez sokkal rosszabb felállás, mint a tiéd.

2010. szept. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia. Bajnak nem baj, ha nem tudsz németül. De ha már francia felsőfokúd lesz, angolból meg közép, akkor miért "félsz" annyira, hogy a német nem menne? Főleg, ha van jó nyelvérzéked, és "csupán" nem szereted?

Persze így is boldogulhatsz az életben, ezzel a két nyelvvel (főleg az angollal), de attól is függ, hogy mik a további terveid és mivel szeretnél érvényesülni, így akár még szükséged is lehet rá. Ezt viszont neked kell tudni, hogy hogyan tovább. :)

2010. szept. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
A német egyáltalán nem fontos. Nekem felsőfokúm van angolból is, németből is, dolgoztam osztrák multinál, és csak néztem, mint a moziban, amikor kiderült, hogy a tárgyalásokon az osztrák és a magyar fél angolul tárgyalnak, merthogy az a cég nyelve. Német nyelvű országokban mindenhol beszélnek angolul. A francia ilyen szempontból hasznosabb, mert a franciák nemigen szeretnek más nyelven beszélni.
2010. szept. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A német nagyon hasznos nyelv Európában, lévén, hogy ők vannak a legtöbben, és mellesleg a gazdaságuk is a topon van, de attól még én (aki nagy angol-utáló és német-imádó:D) azt mondom, hogy simán meglehetsz német tudás nélkül, egy angol-francia párosítás simán tök jó:D

nekem szärabb a helyzetem, mert nekem olasz-német-francia van:D

2010. szept. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha nem tudsz németül, az ügyeletes világnyelv az angol.
2010. okt. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!