Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Rövid idő alatt kell megtanuln...

Rövid idő alatt kell megtanulnom rengeteg szót. Van valami bevált technika amivel ez lehetséges?

Figyelt kérdés

Esetleg a netten van-e olyan oldal, ahol fel vannak sorolva azok a szavak, amelyek egy középszintű nyelvtudáshoz elengedhetetlenek? Kerestem már, de nem találtam. Ahogy szövegeket is kerestem, amiket le tudok fordítani - magyar szövegeket, középszintűeket -, de nem igazán tudtam eldönteni mi számít középszintűnek. Segítene valaki?


A másik nagy problémám pedig, hogy ha olvasok egy szöveget, és közbe nem írom mellé egy lapra a mondatok jelentését, belegabalyodok a szövegbe, azt se tudom mit olvastam a végére elfelejtem az elejét. De ez csak egy adott nyelven van, magyar szöveget kitűnően tudok értelmezni, semmi gond sincsen vele. Ezt a problémát hogyan lehetne kiküszöbölni?


2010. szept. 27. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Konkrét szavakat kell megtanulnod, vagy csak a középszintű vizsgára akarsz felkészülni szótanulással? Mert az elsőhöz tudok ajánlani egy oldalt, [link] ebbe ha beírod, utána feladatokat csináltat veled, hogy megjegyezd, vagy felmondod magadnak magnóra, és sokszor hallgatod, esetleg a klasszikus kiírod egy szótárba, elolvasod, letakarod az idegent, és próbálod mondani.

Ha viszont nem konkrétak, akkor vannak ilyen szószedetek, pl. nekem a most vett akadémiai angol szótárhoz adtak egy tematikus középfokú nyelvvizsgaszótárt.

A másik problémádra szerintem pedig megoldás lehet, ha sokat olvasol azon a nyelven. Akár egyszerűbb szövegeket a netről, érdekes könyveket, ilyesmiket. Nem kell minden szót tudni, a fontos, hogy a mondatod értsd.

Egyébként milyen nyelvről van szó? És a középszintű az érettségi vagy nyelvvizsga? Ja, egyébként ha jól tudom, egyiken sincs magyar-angol fordítás, csak angolról magyarra.

2010. szept. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Romám nyelvről van szó, nyolcadik osztályos felvételi vizsgára készülők, oda meg minimum középszint kell, meg még egy kicsit plusz. :S Köszi, megfogadom a tanácsaidat! Még annyit szeretnék kérdezni, hogy napi húsz szó soknak számít? Nem vagyok a legjobb nyelvtanulásból, de olyan erősen erősen rossz se.
2010. szept. 27. 17:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem napi húsz nem olyan sok, csak át is kell valamennyire ismételni, különben mindig csak a legutolsóra fogsz emlékezni. Húszat még normálisan meg lehet tanulni, anélkül, hogy azzal töltenéd a fél délutánt.

Idén felvételizel, vagy később? Sok szerencsét hozzá! ;)

2010. szept. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Idén. Nagyon félek tőle, sokat kérnek. :( És minden további ettől függ...
2010. szept. 27. 18:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm mondta, hogy ő úgy tanul nyelvet, h öntapadós papírokra írja a szavakat, és a lakás megfelelő pontjaira ragasztja...pl kajával kapcsolatosak a konyhába, stb....jól látható helyre, hogy ha ránéz, mindig ismételjen...neki bevált.
2010. szept. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!