Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A szókártyás szótanulás...

A szókártyás szótanulás bevált nektek?

Figyelt kérdés
2011. márc. 27. 11:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem bevált, csak hosszadalmas leírni :(
2011. márc. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én az ANKI programot tudom erre ajánlani!

Könnyebb begépelni a szavakat, stb. és el sem hagyod őket. Továbbá SRS program lévén, azt gyakoroltatja, amit kell. :)

2011. márc. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Rá kell szánni 2 percet... Elolvasgatod a szavakat és odafigyelsz mint állat.. Aztán megpróbálod emlékezetből leírni őket egy papírra.. Egy 10 szóból durván 6 menni fog.. Aztán a maradék 4et még egyszer elolvasod, memorizálod és leírod a többi mellé.. Ezután elolvasod még1* azt a lapot, amit te csináltál és utána elmélkedsz rajta vagy akár alkotsz a szavakkal mondatot úgy, hogy nem csalsz.

Ez így kb 5-10 percet igényel ,de azt a 10 szót tuti, hogy tudni fogod. Főleg akkor, ha irkáltál vele mondatokat is... Nem kell ilyen fecnikkel összetapétázni a falat, asztalt, szekrényt stb.stb. Elég egyszer komolyan odafigyelni és kész. Én már elég rég óta tanulok így szavakat és kb 10 perc alatt 30 szót simán memorizálok úgy, hogy kb a 10%át fogom elfelejteni másnapra.. Viszont ha másnap megint előveszem akkor nagyon sokáig megmaradnak illetve elraktározódnak a passzív szókincsemben aztán ha kell eszembe fognak jutni, de legalábbis felismerem őket.

2011. márc. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!