Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem birok dönteni: Horvát...

Nem birok dönteni: Horvát vagy Szlovák nyelvet tanuljam? Mindkettő szép, sőt érdekesebb mint a germán nyelvek, SZERINTEM. Igaz hogy totálmás a logikájuk, de szeretem a kihívásokat.

Figyelt kérdés

2022. okt. 8. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Én anno tanultam szlovákul, nem volt nehéz és szerettem.
2022. okt. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%

Egyiket sem. Nagyon nagy befektetés nyelvet tanulni (legalább 1000 óra aktív tanulás kell egy alapszinten használható tudáshoz), ezt az időt fordíthatnád valami ténylegesen hasznosra, például egy hasznos világnyelv (angol, német esetleg francia) megtanulására, vagy tanulhatnál programozni, vagy elmélyedhetnél valamilyen hasznos skillben (honlapszerkesztés, fotózás stb.). Az összes horvát és szlovák tud angolul, akivel dolgod lesz, teljesen felesleges ilyenbe invesztálnod az idődet.


Vagy tanulhatnál ókori nyelvet, például latint vagy ógörögöt, még annak is több értelme lenne, nagyon kitágítja a világképedet.


De ha már mindenképpen választani akarsz, akkor válaszd szerintem a szlovákot, ezzel a csehet is leütöd egy csapásra, a cseheknek remek egyetemeik vannak, bár mondom, sok értelme nincs.

2022. okt. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
A horvát nyelv a szláv nyelvek között kifejezetten nehéznek számít. Nyelvtana igencsak összetett. Viszont előnye, hogy az egykori Jugoszlávia összes utódállamában jól használható. Máshol viszont nem sok hasznát veszed.
2022. okt. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%

Kettes: A világképet tágítani minden nyelv tudja, és a horvátot vagy szlovákot legalább ténylegesen használni is lehet, ráadásul szomszédos országok, szemben a latinnal meg az ógöröggel, amik holt nyelvek, és leginkább csak régi szövegek olvasására lehet használni, és csak azt érdekli, aki ilyen jellegű kutatásokat akar végezni. A kérdező meg elég egyértelműen meghatározta, hogy ez a kettő nyelv érdekli, nem pedig más. A fotózás nem tudom hol hasznos skill, ha az ember nem fényképész, ráadásul okostelefonnal már igen művészi fotókat is lehet készíteni, drága kamerát meg nem biztos, hogy venni akar valaki. Egyébként is maradjunk már a témánál legalább, ennyire nem haszontalan sem a szlovák, sem a horvát, hogy teljesen más dolgokat kelljen javasolni.


Én a horvátot javasolnám, esetleg a lengyelen gondolkodnék még el. A lengyelről azt hallottam, hogy nagyon jól konvertálható a legtöbb szláv nyelvre. Azt is érdemes eldönteni, hogy akarsz-e külföldre kimenni valamerre, akár csak nyaralni a jövőben, én ilyen cél miatt például horvátul tanulnék egyszer.

Nálunk erasmuson egy horvát lány értette, hogy két ideges bolgár gyerek arról beszél, hogy valaki valamiért sokat késik, tehát annyira szerintem egyikkel sem lőhetsz mellé, és talán könnyebben megtanulsz később egy másikat, ha még érdekel.

2022. okt. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!