Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol mondatszerkezetek, +...

Angol mondatszerkezetek, + egyéb. Segítene valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Nekem az lenne a problémám, hogy általánosban egyszerűen tettem az angolra. Mai napig nem értem, hogy mért. Mivel kezdődött a gimi, örültem, hogy kapok egy új sanszot. Most pedig a tanár tesz az angolra. Most vagyok tizenegyedikes, és még a kilencedikes könyvet sem fejeztük be, csak a felénél járunk! Ami egy kicsit röhejes, főleg, hogy mások nyelvvizsgákat tesznek már.

Jó tanuló vagyok, papíron angolból is (mert megtanulom amit kell, csak szinte nem kell semmit, meg nem haladunk). Múltkor is a boltban németeket kértem meg angolul, hogy vegyenek nekünk sört. Sírtak a röhögéstől. :D Szóval nem megy teljesen jól a dolog.

Utánanéztem a neten a dolgoknak, sőt itt is visszaolvastam, de nem mindenre kaptam választ.


Tehát ugye elsőnek tudni kéne a mondatszerkezetek. Azokat megtalálhatom valahol (neten) úgy, hogy magyarázva van?


Arra gondoltam, hogy veszek pár tankönyvet, de melyeket?


Illetve, hogy érdemes tanulni? Elsőnek a szókincset fejleszteni, vagy a szerkezeteket?


Remélem tudtok, akartok, és segítetek.


Köszönettel,

17/F


2010. szept. 26. 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Kedves 17/F. Az elsős könyvet veszitek?? Biztos ez? Egek... :( De jobb későn észbekapni, mint soha! :) Igazából a nyelvtanulás több részből áll, de ezeket nem lehet/érdemes szétválasztani, hogy most csak szavakat tanulok vagy most csak nyelvtant stb. Ez együtt kell hogy fejlődjön, így (kellene) összeállnia egésszé. Van egy könyv, az Oxford Angol nyelvtan (piros), van benne megoldókulcs, így ellenőrizni tudod magad, ha más segítséget (tanár, nyelvsuli) nem szeretnél igénybe venni. Ebben témakörönként vannak benne a nyelvtanok sok feladattal, így a szókincsed is bővülhet, ha becsületesen nekiállsz tanulni! Persze van ezerféle könyv, nekem most ez jutott eszembe, ami segíthet "tisztázni" a problémát okozó nyelvtani ismereteidet. Sok sikert!
2010. szept. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, az elsős könyvet vesszük.


Köszönöm a segítséged!

2010. szept. 26. 17:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!