Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejleszthetném az...

Hogyan fejleszthetném az angoltudásomat?

Figyelt kérdés
Kilencedikes, gimis vagyok. Angolból a haladó csoportba tettek a szintfemérő alapján. 56-ból 21 pontom lett, szóval ez nem tudom hogy jött össze. De van egy hatalmas problémám. Órán szonte semmit sem értek, abból amit a tanár mond.:S Órán nem beszélhetünk magyarul, és ő se beszél. Sosem értem mi a feladat, padtársamtól kérdezem, házi feladatot sem értem, semmit szinte.:SS A szavak nagyjából mennek, de a folyamatos beszédet nem értem, és én se tudok folyamatosan beszélni. Hogyan fejleszthetném az angoltudásom, vagy van olyan korrepetátor, aki ebben tud segíteni?:S Légyszi segítsetek!
2010. szept. 26. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Szólj a tanárodnak, hogy nekem nem jó így, mert nem értesz semmi az órából és a tananyagból, kérdezd meg, mit lehetne tenni, esetleg lejjebb menni egy csoporttal vagy valami, menj oda hozzá óra után. Vagy ha valamit nem értes az órán, akkor is szólja neki, hogy nem érted. Fontos, hogy lássa rajtad, hogy te is szeretnéd, mert ha nem, akkor nem fogja tudni magától, tegyél érte ;)


17/F

2010. szept. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Igen, egyetértek az előttem szólóval abban, hogy elsőként jelezd, ha gondod van! Senki nem lát a fejedbe! Viszont szerintem ne add fel! Ami fontos, hogy ne akarj minden egyes szót megérteni! Összességében kell értened az utasításokat! Nem tudom milyen gyakran van egy héten angol órád, és milyen formán ülsz le tanulni, de sokkal hatásosabb, ha minden nap foglalkozol vele egy bizonyos időt, mintha egyszerre szeretnél mindent megtanulni! Tanulj hangosan, halld a hangodat! Ha az iskolai könyvetekhez van cd vagy kazetta, érdemes lenne otthonra is beszerezni, és amit átvettetek órán, azt újra "végigrágni", talán többet megértesz belőle (stresszmentesen). Sok sikert! :)
2010. szept. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a) Megmondod a tanárnak, hogy át akarsz menni a kezdő csoportba.

b) Megkérdezed, hogy van-e az iskolában korrepetálás.

c) A szüleidet megpumpolod, hogy fizessenek neked magántanárt, amíg fel nem jössz a többiek szintére.

d) Egy osztálytársadat kéred meg, hogy segítsen - ha van, aki hajlandó.

De mindenképpen beszélj a tanárral, jogod van érteni, hogy mi folyik az órán. Egyébként a tanár feladata, hogy erről gondoskodjon. A többiek értik, miről van szó? Csak te lógsz ki? A te szintfelérőd lett a legrosszabb? Mondjuk elég furcsa 37%-ra a haladó csoportba tenni valakit.

2010. szept. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!