Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Honnan tudjam, hogy elég-e a...

Honnan tudjam, hogy elég-e a diplomámhoz a lóvári nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Németet tanultam (tanulok), de mivel elég nehezen megy és a diplomámra szükségem lenne, ezért szeretném tudni, hogy hol tudnám megnézni, hogy a papíromhoz elég-e a lóvári nyelvvizsga.Köszönöm!
2010. szept. 23. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:

én biztos a tanulmányi osztályon kérdezném meg.


Egyébként nem lovári az a lóvári? :)

2010. szept. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Őszintén? Nem tudom!:)

Most nem megyek be, de akkor írok nekik egy mailt. :) köszi!

2010. szept. 23. 18:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Sok egyetemen nem ismerik már el a lovári vagy az eszperantó vizsgát, mert pár hónap alatt elsajátítható, azonban nem igazán használható..

Próbáld meg az ÖSD vizsgát, könnyen letehető, nincs benne fordítás, ahogy egyik egynyelvű nyelvvizsgában sem :)

Össze is párosíthatod, megnézel valamennyi vizsgát, amelyik neked a legkönnyebb, azt válaszd. Megteheted azt is, hogy az egyiknek csak a szóbelijét (A rész), a másiknak csak az írásbelijét (B rész) teszed le.. Úgy is kompex lesz.

Sokaktól hallottam, hogy az Origo szóbelije a legkönnyebb, írásbeliben pedig az ÖSD, ECL, TELC...

Próbálkozz a némettel, ha mást nem, menj el egy vizsgafelkészítőre, hidd le a nyelvvizsga semmi a valódi nyelvtudáshoz képest.. :(

2010. szept. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a válaszod! Jártam vizsgaelőkészítőre az első nyelvvizsgám előtt, de nem lett eredményes, így már nem bízok benne. Magántanár jobb lenne, de arra meg nncs pénzem, mert jelenleg munkanélküli vagyok. ECL nyelvvizsgára gondoltam, ÖSD is szimpatikus csak nincs a közelben.

2010. szept. 26. 09:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!