Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hanyadjára lett meg az első...

Hanyadjára lett meg az első nyelvvizsgátok? És mennyi időt készültetek rá?

Figyelt kérdés
Én most tudtam meg, h nem sikerült, pedig rengeteget készültem rá (majdnem 1 évet szenteltem rá, majdnem minden héten megcsináltam egy nyelvvizsga tesztet...és ráadásul, most voltam másodjára, elsőre meglett a szóbeli része, de ez a hülye írásbeli...:S 5 pont és meg lett volna)
2010. szept. 20. 17:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Ehh bocsi, de 5 pont az elég sok..

Az alapfokúm ( de gáz ezt így kimondani) elsőre, a közepem még nem, mindkettőről 1%-kal csúsztam le, pedig a szóbelim kicsivel 90% fölött volt.

2010. szept. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen 1 év alatt lett meg először az alapfok majd a középfokom angolból elsőre!Nem sokat készültem rá, mert tanultam már általános iskolában is és középiskolában is.És nekem egyben volt az írásbeli a szóbelivel
2010. szept. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
5 pont miért lenne olyan sok? Ha azt nézed, h pl. a levél egy tök szubjektív dolog, úgy ahogy a fordítás is. Ha az előbb említett feladategységekben pl. csak 2 vagy 3 ponttal kapok többet pl. az általános benyomásra. Akkor már meg is lenne. Ráadásul, nem tudom más nyelvvizsgáknál, hogy van, de a BME-nél minden feladatot más tanár javít, és csak a feladatok eredményét adják össze.
2010. szept. 20. 17:51
 4/10 A kérdező kommentje:

Meg egyébként is, ha csak 1%-kokkal csúsztál le mindkét próbálkozásnál miért nem lebbeztél fel?

Ja! Hogy nem csak 1% volt az...így már értem.

2010. szept. 20. 17:57
 5/10 anonim ***** válasza:

:D Bocsi, látom kicsit ideges vagy.( Vagy irígy? Mondjuk nincs mire, nem sikerült és kész.) Szóbeli 95, magnó 39, levél 61, szövegértés 58.

Örülsz?:D

2010. szept. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyébként föllebbeztem, de nagyon lesz@rták.
2010. szept. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem, engem nem tesz boldoggá mások nyomora... .
2010. szept. 20. 18:33
 8/10 anonim ***** válasza:

én német nyelvvizsgára 1 hónapot készültem, vagy annyit se xD lesz*rtam magasról.. :/

csak írásbelire mentem (ECL) ééés nem sikerült (mondjuk ezt előre tudtam xD)

9%-on múlt :D

2010. szept. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Középfokra egy hónapot (heti egyszer tanárral), meglett. Felsőre három nagyon durva hetet (tanár nélkül, gyakorlatilag amikor otthon voltam, csak azt tanultam), az is elsőre.

Amúgy heti egy nyelvvizsga teszt azért nem valami intenzív. Nyelvtanulásnál nem igazán ér bármit is, mert mire előveszed az újabb tesztet, elfelejted, amit az előzőn megtanultál.

De szerintem ha a következőre kicsit összeszeded magad, simán meg fogod tudni már csinálni.

2010. szept. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nekem elsőre meglett az angol középfokú, később a közép szakmai is elsőre, aztán a spanyol felsőfok is elsőre. nem mondom, hogy sokat készültem rájuk, de kicsit intenzívebben, mint te. szerintem egyáltalán nem sok gyakorlás heti egy feladatsort megoldani. nem tudom, milyen gyorsan dolgozol, de az írásbeli feladatokat én gyakorláskor egy-másfél óra alatt csináltam meg/néztem át, viszont legalább minden másnap foglalkoztam a nyelvvel, vagy csak olvastam, vagy csak hallgattam, vagy feladatokat csináltam...a lényeg, hogy szokd a nyelvet. sok sikert a következő alkalomhoz.

ja, és a tanár nem fontos, első nyelvizsgázás előtt, a szóbeli rész miatt, voltam 4-5x tanárnál, aztán a többinél már nem kerestem senkit

2010. szept. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!