Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanul itt valaki több idegen...

Tanul itt valaki több idegen nyelvet egyszerre? /Akár iskolában, akár otthon, saját kútfőből/

Figyelt kérdés

Ha igen, melyek azok?

És hogy megy?

Jó nyelvérzékűek, írjatok! :)


2010. szept. 20. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Én németet, és angolt, mert nálunk a gimnáziumban a kettő a minimum. A német nem megy jól (3as vagyok belőle) mert nem szeretem/nem érdekel, nem is fogok belőle érettségizni, se nyelvvizsgát tenni. Az angol meg jól megy. De nem hinném hogy hú de jó a nyelvérzékem.
2010. szept. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
76%
Én még középsulis koromban készültem angol és francia középfokú nyelvvizsgára, emellett tanultam a németet. Nem volt egy leányálom, de most már azt mondom 7 évvel utána, hogy nagyon megérte. Most tanulom a negyedik nyelvet(orosz).
2010. szept. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Angolt, németet, latint és olaszt.


Németet sok évig, ez idő alatt tanultam 1 évig olaszul és 3 évig latinul is. Majd az utolsó latinos évemben kezdtem el angolul tanulni. Angolul ma beszélek, írok és olvasok folyamatosan, a német teljesen kipergett, a latin meg szótárral megy.


Amit nem használ az ember, azt felejti... Elmúlik, mint a pattanás, mondta mindig a némettanárom. Igaza volt.

2010. szept. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Angolt szintfenntartás szinten, plusz most kezdtem neki a gazdasági szaknyelvnek, németből középszinten állok, igazából már felsőért dolgozom, de egyelőre egy sima közép nyelvvizsga sem ártana, csak se időm, se pénzem, most kezdtem el az oroszt, meg majd ha abból olyan szintre jutok (minimum közép) akkor még egy spanyolt valószínű megpróbálok, ugyanis valószínűleg nemzetközi gazdaságban fogok dolgozni, akkor meg ugye a nagy európaiak (német, angol) mellé nem árt egy keleti (orosz) meg egy dél-amerikai (spanyol) sem. Egy szóval igen, tanulok, jelenleg 3 nyelvet.
2010. szept. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
76%
Németet, latint, és angolt. Szerintem egész jól megy, bár a latint most kezdtem...
2010. szept. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem vagyok egyedül... :)

2010. szept. 20. 20:45
 7/9 anonim ***** válasza:

Olaszt, angolt és latint (kötelező olasz alapszakon egyetemen).


Angolból felsőfokúig jutottam, most szinten tartom, párhuzamosan mellé felhúzom az olaszt is a középfokról, igyekszem. Szerintem a kettő jól kiegészíti, segíti egymást; szókincsben főleg. Jól megy, mondhatni.

Latin meg... mindenütt jelen van; kóstolgatom. Annyira nem is vészes, tetszik.

Azt hiszem, ha van nyelvérzéked valamennyi, úgy könnyű, célszerű tanulni többet, hogy már stabilan állsz egyikkel, arra építed a másikat (pl. középfokú angoltudásom volt, mikor olaszt kezdtem, így már nem kevertem folyton, bár előfordult néha az elején).


Illetve tervezem, hogy belefogok norvégba/izlandiba/franciába, egyedül próbálkozom még, de kellene a tanári segítség.

2010. szept. 21. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Angol, francia, német, olasz, spanyol, latin esetleg még ógörög


Figyelmetekbe ajánlom az idegen nyelvű naplóírást,


szemléltetésképp álljon itt egy példa:


Hétfőn angolul,

Kedden franciául,

Szerdán németül,

Csütörtökön olaszul,

Pénteken spanyolul,

Szombaton latinul,

És vasárnap magyarul, esetleg ógörögül írok naplót.


Rendkívül hasznos nyelvtanulási módszer és ugyanakkor van/lesz mindig mire emlékezned. :)


Amúgy rengeteget lehet tanulni a naplóírással/ból, bár inkább azoknak ajánlom, akik legalább középszintű nyelvtudással rendelkeznek.


Próbáljátok ki! Sok sikert!

2010. szept. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
általános suliban 1.-től olaszt most nyolcadik végén megyek középfokú vizsgázni,végig kitűnő voltam belőle pedig a tanár nagyon szigorú.Aztán negyediktől angolt is heti 3 órában abból is 5ös vagyok. csak jó tanárt kell kifogni :)
2010. szept. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!