Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL vagy ORIGO nyelvvizsga?

ECL vagy ORIGO nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
2010. szept. 15. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:

én ecl-t csináltam

Sosem jártam különórákra, vagy nyelviskolába. Mondjuk haladó angol csoportba jártam gimiben, az sokat számított. Magamtól készültem fel rá, elsőre sikerült.

Egyébként egyénfüggő

2010. szept. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ki mit gondol a BME-sről?
2010. szept. 15. 21:42
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

kinézted a legnehezebb 3 nyelvvizsgatípust. Egyébként azt hiszem, az origós(ami a rigó utca nyelvvizsgája, és a túlkapásairól és az embert próbáló feladatairól és a szivatásról híres) az egyetlen nyelvvizsgatípus, amin fordítást is kérnek. ezeknél könnyebb az ecl, de az sem egy leányálom. Ha könnyűt akarsz, akkor telc, euro, pannon.

Első voltam

2010. szept. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én eddig egy kivételével az összes nyelvvizsgámat a Rigó utcában csináltam meg - 2 középfok, egy felsőfok. Egy középfokút tettem le a BME-n. Nekem az volt a tapasztalatom, hogy a Rigóban sokkal jobbak lettek az írásbeli eredményeim, mint a BME-n. A BME-s fordítások rohadt nehezek voltak, a Rigó ahhoz képest pite volt.


És egyébként hadd oszlassak el egy sztereotípiát: a Rigó utca nem szivatós!!! Nekem az egyik szóbeli vizsgám kivételével mind elsőre sikerült, a sikertelen vizsgát pedig másodszorra simán megcsináltam. Soha nem kérdeztek szivatós dolgokat, csak tök hétköznapi, egyszerű dolgokról beszélgettünk: család, hobbi, állatok, színház, szórakozás, hivatás stb. Semmi szivatás nem volt!!! Szeretném megvédeni a nyelvvizsgaközpontot, mert nekem csak jó tapasztalataim vannak ott. Nagyon kedvesek voltak a vizsgáztatók is!


Ez a nézet egy ismerősöm szerint egyébként azért terjedt el, mert jópár évvel ezelőtt monopol helyzetben voltak, rajtuk kívül nem volt más vizsgaközpont. Ezt pedig jól ki tudták használni, és sajnos visszaéltek a helyzetükkel... Azóta már lett egy csomó nyelvvizsgaközpont, és ahhoz, hogy a Rigó ne essen el a bevételektől, inkább lejjebb vitte a szigort és a szivatásokat. Persze én ezt nem tudom, mert én mostanában nyelvvizsgázgattam, nem a 80'as években. Lehet, hogy ezt csak azok mondják, akiknek nehezen ment a nyelvtanulás, és nem tudták felmérni a saját képességeiket. Azt gondolták, hogy jól megy nekik, aztán a vizsgán meg elhasaltak. Ilyenkor az első reakció sokaknál az, hogy ,,az a szemét vizsgáztató"...


Még egyszer: nekem semmi negatív tapasztalatom nem volt, én csomó embernek ajánlom. Persze, ha nem megy a fordítás, akkor nem a legjobb választás. De ez is az egyik módja annak, hogy fel tudják mérni, hogy valaki mennyire érti az adott idegennyelvet...

2010. szept. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

01.06


bocsi, de megkérdezhetem a felsőfokot hol csináltad?

2010. szept. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

17:27


Azt is a Rigóban. Angol felsőfok. Spanyol és német közepet is ott csináltam. Az első nyelvvizsgámat viszont a BME-n, ami angol közép volt. A BME írásbeli szerintem azért nehezebb, mert ott pl. van lyukas szöveg, amit ki kell egészíteni. Én ehhez sosem értettem, úgyhogy nem is ment valami jól. Meg a fordítás is elég nehéz volt -- félig tudományos cikk az afrikai méhek szaporodásáról, vagy valami ilyesmi.

2010. szept. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Értem,köszi:) Én most készülök felsőfokra , de bizonytalan vagyok, hogy hova menjek...:S És a középfok után mennyi idő múlva mentél felsőfokra? Sokat készültél rá?
2010. szept. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

14:55


Évekkel később csináltam meg a felsőfokot angolból. De az effektív felkészülés nem tartott olyan sokáig, talán pár hónap. 4-5 kb. És magamtól készültem fel, nem jártam tanárhoz.

2010. szept. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!