Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség a nyelvvizsga...

Mi a különbség a nyelvvizsga fajták között?

Figyelt kérdés

Tehát van ilyen Pl: Origo, Toles vagy van ez a ECL.

Milyenek vannak még? Melyiket éri meg megcsinálni?

Pl diplomához melyik fajtát fogadják vagy mondjuk munkahelyen? Azt tudom, hogy középszintű kell.


2010. szept. 15. 15:15
 1/9 A kérdező kommentje:
2010. szept. 15. 15:17
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


www.nyak.hu, itt mindent megtalálsz..:)


Először is vannak 1- és 2nyelvű vizsgák.


Az egynyelvűek rendszerint külföldi székhelyű vizsgák, nemzetközileg is elismert bizonyítványt is ad, külföldön is ismertek, valamivel drágábbak, ebben nincs fordítási (közvetítés) feladat, csak az adott nyelven történik minden. Sokan ezt részesítik előnybe, mert a fordítás is egy külön típusfeladat, gyakorlást igényel..

Angol nyelvből ilyen vizsga pl.: Cambridge, TELC (német szhelyű), magyar székhelyű: ECL (Pécsi Egyetem), Dexame (Debreceni Egyetem), Euro..


Kétnyelvű nyelvvizsgák általában magyar egyetemek, főiskolák vizsgái, olcsóbbak, tartalmaznak fordítási feladatot, amire külön fel kell készülni, de ugyanúgy megszerezhető az alapfok (A1), középfok (B2) és a felsőfok (C1) is.

Kétnyelvű vizsga: Origo (Rigó utcai, ELTE), BME, TársalKODÓ (Kodolányi János főiskola), Pannon (Pannon Egyetem).


Ezek mind általános nyelvvizsgák, a nyelvtudásodat mérik alap-közép és felsőfokon teheted le őket. Ezek államilag elismert (akkreditált) vizsgák, tehát bármelyiket is teszed le, elfogadják az egyetemeken, pluszpont jár érte a felvételinél, munkahelyen is elfogadják...


Emellett vannak szakmai nyelvvizsgák, ezeket több vizsgarendszeren is leteheted különböző szaknyelveket (orvosi, jogi, közgazdász, üzleti, idegenforgalmi, gazdasági, kereskedelmi, pénzügyi...). Ha szakmai nyelvvizsgát kér az intézmény, ilyet kell tenned, de általában a szakmai középfokot kiváltja egy általános felsőfok :)


A TOEFL egy amerikai vizsga, ezt akkor kell letenned, ha amerikai egyetemen szeretnél továbbtanulni, ez nincs fokokra osztva, ez nem akkreditált itthon, tehát nem váltja ki a diplomát az itthoni egyetemről, ezt csak akkor kell letenned, ha kint akarsz tanulni.

SAT az amerikai érettségi

Angliában elfogadják a Cambridge vizsgát, ők nem kérik a TOEFL-t...


Remélem most már minden tiszta :)

2010. szept. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

" ECL (Pécsi Egyetem)"

Ez nincs a SZTE-n? Mert én úgy láttam, hogy van

[link]

2010. szept. 15. 16:31
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

DE! Sokfelé lehet vizsgázni ezekből a vizsgákból!

Nézd meg a www.nyak.hu-t és ott keress rá, a te városodban miből lehet vizsgázni... Azután keress 1-1 próbatesztet és amelyik a legjobban sikerült, arra jelentkezz!

2010. szept. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

És mi a különbség az egynyelvű komplex nyelvvizsga és a kétnyelvű komplex nyelvvizsga? Nem ugyanazt a nyelvvizsgát adja. Melyik ér többet? Azt olvasom, hogy a közvetítési készségek az egynyelvű nem tartalmaz, de ez mit is jelent, hogy közvetítési készségek?

ÉS mi az, hogy egynyelvű és kétnyelvű?

2010. szept. 15. 16:43
 6/9 A kérdező kommentje:
JA most újra elolvastam és akkor az a különbség, hogy nincs fordítás? DE ugyanannyit ér a két fajta?
2010. szept. 15. 16:48
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

hát a kétnyelvűt cska Magyarországon fogadják el, mivel abban van olyan feladat, hogy kzövetítesz magyarról angolra és egyértelmű hogy külföldön senkit se érdekel hogy te tudsz e magyarról angolra fordítani pl.. szóval az origó, bme nyelvvizsgákat csak Mo-n fogadják el, de egyenértékű itthon az egynyelvűvel.. szóval felvételihez munkához diplomához elfogadják.


azonban ha külföldön akarsz dolgozni, ott csak az egynyelvűt fogadják el pl TELC, ECL, Euro, Cambridge... (más kérdés hogy külföldön nem a papírt nézik, hanem behívnak idegennyelvi állásitnerjúra és rögtön kiderül hogy tdusz e vagy nem...)


amúgy ha nem megy a fordítás, akkor válassz egynelvűt. :)

2010. szept. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ECL vagy ORIGO?
2010. szept. 15. 21:14
 9/9 anonim ***** válasza:

Az ECL magyar (PTE vizsgája) és egynyelvű (nincs benne fordítási feladat)

Az Origo is magyar (ELTE vizsgája) de kétnyelvű (van benne fordítás)..


Döntsd el mi a célod a nyelvvel: Magyarországon továbbtanulni (olyan szakon, ahol nem kérik a szakmai vizsgát a diplomához, ezt a felvin meg tudod nézni, hol mi a követelmény) vagy külföldön tanulni (Angliában a Cambridge elfogadott, sőt követelt vizsga, Amerikában a TOEFL vagy a SAT /USA érettségi/ kell)

Ha külföldön akarsz dolgozni, de itthon tanulsz, jobb az egynyelvű, de nem számít az sem, ha másikat teszel, mert fel tudják mérni a nyelvtudásod.. Persze tudás az kell..

Ha meg minden tekintetben itthon maradsz, tök mindegy milyen vizsgát teszel, a kétnyelvű olcsóbb.

Nem kell akkora feneket keríteni neki!

www.nyak.hu --> itt megtalálod az összes akkreditált nyelvvizsgát, szűretsz a lakhelyedre, csinálj 1-1 próbavizsgát mindegyikből és amelyik legjobban sikerült, arra jelentkezz, ilyen egyszerű!

2010. szept. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!