Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy kell kiejteni a németben...

Hogy kell kiejteni a németben az 'r'-t? Hogy tudnám megtanulni?

Figyelt kérdés
Idegesít hogy nem tudom.
2010. szept. 12. 19:03
 1/10 anonim ***** válasza:
itt aztán meg fogod tudni! gratulálok!
2010. szept. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
simán r ahogy mi mondjuk :)
2010. szept. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Elsőnek: jól van:D nem arra gondoltam hogy mondja el hogy hogyan kell pödörgetni a nyelvem mert azt nyilván nem lehet, de esetleg kíváncsi lennék hogy mások hogy tanulták meg
2010. szept. 12. 19:09
 4/10 A kérdező kommentje:
ja és a másodiknak: Nem sajnos nem, pedig jó lenne!
2010. szept. 12. 19:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is simán r-nek ejtem, eddig egyetlen tanárom sem mondta, hogy másképp kéne.
2010. szept. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig nagyon nem sima r...Hanem olyan semmilyen inkább. Hallgass meg egy lassabb német nyelvű stöveget, ott hallani fogod, nagyon egyszerű kimondani. Próbáld úgy, mintha magyar magyar r-t mondanál, csak a nyelved legyen lent, mozdulatlanul. Így magában nehezebb kimondani, próbáld egy szóban, pl. "werden" :)
2010. szept. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

második vagyok!

vegyük pl a retket németül : Rettich

ezt is simán r-nek mondjuk..

de nemtudom..talán aki jól tud németül olyat kérdezz meg,bár én 12.-be 5ös vagyok középfokú nyelvizsgám van,szóval..:) de ennek most énis utána járok!

2010. szept. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A szó elején általában "simán" ejtik, szó közben/végén viszont nem. Van olyan az osztályban(nem is egy), aki 11 éve tanul németül, de alig tud kinyögni valamit <- ezek után ilyeneket kérdezzek meg? :D Hallgass meg egy német nyelvű szöveget figyelmesen, nem hiszem el, hogy nem veszed észre :D
2010. szept. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy így foglalkoztat titeket, és tudhatsz tök jól németül attól még hogy nem tökéletes a kiejtésed. De ha megnézed hogy hogy ejtik az r-t akkor lehet hallani a különbséget. Várjál keresek egy videót mindjárt.
2010. szept. 14. 19:14
 10/10 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=YWR2k7xF2CA

Elég érdekes videó, de hallani lehet a különbséget. Na arra vagyok én képtelen

2010. szept. 14. 19:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!