Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német után mennyire lenne...

Német után mennyire lenne nehéz franciát tanulni?

Figyelt kérdés

Csak németül tudok. Akartam mellé olaszt, vagy angolt, de arra nincs most lehetőség egyetemen, mert időpont nem jó, meg nem indul kezdő stb. Vmit kellene, marad a francia.

Tapasztalatok? Annyira változóak a vélemények. Tanulta vki német után? Azt tudom, hogy vannak névelők a franciában is.

Tényleg nagyon nehéz és logikátlan?

Köszönöm a válaszokat!


2010. szept. 10. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Indoeurópai nyelv mindkettő, tehát szintaktikailag is van több hasonlóság. Nomeg vannak hasonló csengésű szavak, de kb ennyi. Tény, hogy nehezebb lenne Koreait tanulni német után :)
2010. szept. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem logikátlan, csak bonyolult. Nehéz megtanulni a kiejtést, a hanglejtést, a helyesírást, hiszen "leírva kutya, kiejtve macska". Én angol mellett tanultam, nekem ahhoz is nehéz volt hozzászoknom, hogy a dolgoknak neme van, amit névelővel kell jelezni illetve a szavak végződése is más legtöbb esetben. A ragozásra is nagyon nehéz ráállni angol után, stb stb... Van benne bonyodalom, de annyira jól cseng, hogy akinek van egy kis érzéke hozzá, elég gyorsan ragad. Fősulin is ezt fogom tanulni, nagyon szeretem, bár iszonyatosan szenvedek vele! :)
2010. szept. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tanulhatsz franciát, de mellé majd még az angolt is fel kell venned, különben nem fogsz munkát kapni!
2010. szept. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. Ha még nem tudsz angolul, azt sürgősen pótolni kell, mert angoltudás nélkül ma az ember már félanalfabétának számít. Ehhez nem feltétlenül kell tanfolyam (ahogy egy nyelvhez sem), okos ember magánúton meg tud tanulni egy nyelvet, ha kellően motivált. Szerezz nyelvtankönyvet, kezdő szinten még kellhet megoldókulcsos munkafüzet, a többi csak elszántság kérdése: ott az internet, egyetlen hatalmas angol gyakorlókönyv. Annyi angol szöveget, rádiót, filmet stb. találsz, amennyit nem szégyellesz.


2. Angol után a francia gyerekjáték: a szavak kb. fele közös lesz, a nyelvtan nagy része kb. ugyanaz.


3. Mind az angol, mind a francia nyelvtana egyszerűbb a németénél, valamint jóval kevesebb bennük a logikátlanság és a fölösleges túlbonyolítás, zavarosság, nehézkesség, ami a németre oly jellemző.


4. A francia az egyik legkönnyebb európai nyelv, kb. olyan, mint az angol. Német után meg fogsz lepődni, hogy milyen egyszerűen meg lehet csinálni mindazt, amihez a németnek egy csomó agyonbonyolított szabállyal kell kínlódnia.


5. A francia kiejtés és helyesírás egyáltalán nem olyan borzalmas, néhány tucat rendhagyó szó van (ennyi a németben is), a többire szabályok vonatkoznak. Rá kell szánni néhány napot a szabályok megtanulására, de ezt egy nyelvnél se lehet megspórolni. Az angol kiejtés és helyesírás összességében szerintem szabálytalanabb és nehezebb, mint a francia. De a német sem éppen teljesen szabályos. A franciára azok mondják, hogy "logikátlan" és "nehéz", akik semmit sem tudnak a francia nyelvről, csak annyit, hogy hűha, a Bordeaux-t bordónak ejtik, ez fú de logikátlan.

2010. szept. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is főnyelv a német és mellette tanulom a franciát. A tanárom (és sztem is) német után könnyebb a francia, mert névelővel pl. csak hímnem és nőnem van semlegesnem szerencsére nincs. És áll. angol után nehezebb a nyelv, mert vannak szavak, amik hasonlóak, de emiatt nehezebben különböztetik meg, h most angol-e v német-e.

Sztem nem bántad meg ;)

2010. szept. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!