Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem megyen a német...

Miért nem megyen a német nyelv? Lent bőv.

Figyelt kérdés
Gimiben most kezdtem a haládó németet és egyszerűen nem megyen. Angolt jobban megértem pedig még soha nem tanultam. Ha angolul mondanak valamit a szavak alapján összerakom mit akar de viszont ha németül akkor fogalmam sincs hogy mit mond hiába tanultam 4 éven át egyszerűen nem megyen. Más tantárgyból 1 elolvasás után tudom a tartalmat de németből tegnap 2 órán át tanultam és még most se tudom csak makogok hülyeségeket. 7 mondatot nemtudok megjegyezni németül. Ha irunk német fogalmazást nem tudok mit irni mert akármilyen szóra gondolok az mindjárt angolul ugrik be nem németül. Németül egy értelmes mondatot se tudok összerakni.
2010. szept. 10. 07:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Azok alapján amit mondasz, nekem szerencsém lehetett, mert 5 évig "tanultam" angolt általánosban, de mindig majdnem megbuktam.

Most 4 éve tanulok németet, de nemigazán megy, nemis igen próbálom magolni a szavakat, pedig azt kell.

2010. szept. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak nincs hozzá kedved!


Ha viszont tényleg komolyan szeretnéd tanulni, akkor nézz rengeteg filmet németül, akkor is, ha nem érted a szöveget, mert igy a hangzást megtanulod, meg áttállit a németre. Közben ne foglalkozz angollal, mert különben csak keveredik. De azt nem tudom elképzelni, hogy 4!! év után ennyire nem tudsz semmit, illetve, hogy akkor hogy jutottál át a tanéveken, anélkül, hogy megbuktattak volna.

2010. szept. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nah, ne tudd meg, hogy én angolul mennyit "tanultam" suliban... a németet 3 év alatt tanultam meg külön tanárnál rigó középfokú szintre. Eleinte velem is megesett, hogy pár szó angolul ugrott be, de idővel nem zavar:) Én úgy vettem le, hogy nem érted az alapokat, miért az a szórend stb. mert nekem spec a német könnyen ment az angol után...jah és meglehet, h az angolt könnyűnek találod, mert ott kevésbé fixek a szabályok szórendügyileg. Könyvesboltban kukkants bele a START! c. könyvbe, hátha bejön (munkafüzeti részében magyarul van leírva a nyelvtan, én nagyon szerettem).
2010. szept. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
kössz mindenkinek még várom a válaszokat
2010. szept. 10. 19:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Annyira benne vagy az angolban, hogy nem tudsz átváltani németre. Fel kellene élesztened a németedet; és mivel a hallott szöveg értése a fő problémád, hallgass bármit németül, amit szeretsz! Emellett olvass is, meg írj is minél többet!
2010. szept. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Megkerdeznem, hogy ugorhat be az angol, ha soha nem tanultad?
2010. szept. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De úgy látom,hogy a magyar se...
2010. szept. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
hát játékokból, vagy angol filmekből tudok szavakat
2010. szept. 12. 20:04
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is kb. így vagyok, németül tanultam 5 évig, de angolul sokkal jobban tudok, csomó mindent megértek belőle. Németből viszont csak nagyon keveset.

Ebből látszik, hogy az angol egy primitív, egyszerű nyelv, a német viszont nagyon nehéz.:/

2010. szept. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!