Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen a szakmai középfokú...

Milyen a szakmai középfokú nyelvvizsga? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Közgazdász"Turizmus-vendéglátás"alapszakon a követelmény,kettő középfokú szakmai nyelvvizsga,de most akkor miből kell nyelvvizsgáznom,milyen szakmait?
2010. szept. 8. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyilván idegenforgalmi- vendéglátóipari szaknyelvi nyelvvizsga kell....

Pl: [link]

2010. szept. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is ezen a szakon tanulok, úgyhogy tudok neked segíteni..

2 szakmai középfokú nyelvvizsga a követelmény, abból az egyiket kiválthatja egy általános felsőfokú is.


www.nyak.hu --> itt megtalálod mind a szakmai, mind az általános nyelvvizsgarendszereket.


Azért leírom :)

Idegenforgalmi vizsgákat tehetsz 3 vizsgarendszerben: Kitex, BGF, GazdálKODÓ


Elfogadják (de feltétlen kérdezd meg a tanulmányisoktól) még az üzleti, pénzügyi, gazdasági, közgazdasági, kereskedelmi vizsgákat is. Ezeket is ezekben a vizsgarendszerekben leteheted, de legjobban az idegenforgalmival jársz, hiszen azt tanulod.


Szerintem a Kitex a legkönnyebb és a legolcsóbb, simán letehető vizsga. Nekem ebből van német és hamarosan vizsgázok angolból is :)

Egyedül a BGF vizsgából tudsz más nyelvből is vizsgát tenni az angolon és a németen kívül (francia, spanyol, olasz...).

Remek felkészítők vannak, melyeket netről is meg tudsz rendelni.


A szakmai középfokú vizsga annyiban tér el az általános középfoktól, hogy szakmai tételek vannak és az írásbeliben is a szakmai témák bukkannak fel (hivatalos levélírás, szövegértésben is vmi szakmairól fogsz olvasni)

Nekem könnyebb volt, mint egy sima általános :)


Ha kérdésed van, szólj bátran!

2010. szept. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

húú nagyon szépen köszönöm:))))


és te is két szakmait teszel le?vagy egy felsőfokút?

szerinted nehezebb a sima felsőfokú?


Én angolból szeretném a középfokú szakmait,és olaszból még nem tudom hogy szakmai vagy felsőfokú.mi a vélemyényed,hogy döntenél a helyemben?(németet nem szeretnék tanulni mert nem szeretem és nem tudom megtanulni,általánosba 8évig tanultam de csak az alapokat tudom,de tényleg nem szeretem,így marad az olasz mert ez szimpi):))

2010. szept. 9. 20:30
 4/6 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy államvizsgáig megszerezd őket, vagyis 3,5 éved van rá :) persze húzhatod még évekig is, de addig nem kapod meg a diplomát :)


Én az első évet ellébecoltam, a második évben tettem le a németet és jövőre fogom az angol, már járok tanárhoz :)


A szakmai vizsgában csak szakmába vágó téma valószínű, szóbelin van pár általános téma is, de ezeket csak a vizsga előtt, bevezetésként sütik el (mi a hobbid, család, iskola, nyaralás... ezekről könnyű beszélni és csak 1-2 perc ez a bevezetés, szóval nem nagy cucc)


Persze a felsőfokú jobbat mutat az életrajzban, de szerintem biztos nehezebb is. Mondjuk ha szerencséd lesz, akkor jó témát kapsz és jól megírod. felkészülés kérdése ez is. Vannak könnyebben letehető C1-ek..

De ahhoz, hogy megkapd a diplomádat és esetleg elhelyezkedj, elegendő a szakmai B2 is.

A hirdetésekben középfokú ill. társalgási szintet kérnek, előnyt jelent a további és magasabb nyelvismeret. Ez külföldön is így van. Ahhoz, hogy felvedd egy vendég rendelését egy szállodában és elmagyarázd neki mit hol talál, mit érdemes csinálnia, látnivalók a városban esetleg útbaigazítás... ahhoz nem kell profi nyelvtudás, persze jól jöhet (+ borravaló :)).


Én a helyedben inkább angolból tennék felsőt és akkor olaszból szakmait (hacsak nem Olaszban szeretnél majd dolgozni). Az angol mindenhol alap, persze lehet nagyon jó nyelvismereted annak ellenére, hogy 'csak' középfokúd van. És persze később is leteheted más nyelvből is a felsőfokot.


Én most idő hiányában a szakmai mellett döntöttem, ez nem jelenti azt, hogy nem fogom fejleszteni magam a jövőben. Az más kérdés, hogy lesz-e erről papírom :)

Az állásjelentkezéseknél úgyis próbára teszik a nyelvtudásodat, ott be tudod bizonyítani, hogy milyen jó :)

2010. szept. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm sokat segítettél:)

Amugy nem Olaszban szeretnék dolgozni,

a jövőt illetően vannak alapjaim ezért döntöttem ez a szakma mellett.

Csak nem tudtam eldőnteni hogy érdemessebb és könnyebb csinálni,de akkor maradok kettő középfokú szakmainál:)Remélem túlélem majd:)))

És például a felvételinél plusz pontok járnak ha már megvan egy vizsga?(Mennyi pont jár érte)?Valyon le tudom tenni az angol szakmait 12ik végén ha most 11es vagyok?:)

2010. szept. 10. 13:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A szakmai középfok is középfoknak számít, tehát ugyanúgy jár érte a pluszpont (35 ha jól tudom)

annyi a különbség, hogy a szóbeli részben általános témákkal melegítenek be a beszélgetésnél (hobbi, család, suli, nyaralás..) ez igazából még nem számít bele, majd jön egy szakmai szituáció ahol te vagy a szakember (recepciós vagy utazási irodai munkás) végezetül húzol egy képet és arról beszélsz ami csak eszedbe jut.. persze a szakmai oldalról kell megközelíteni :)


Remek felkészítőkönyvek vannak a vizsgák honlapjain, ha azokat átolvasod, simán leteszed a vizsgát, az megtaníttatja veled az alapokat :)

Utána 3-4 éved van a következő nyelvvizsgáig, abból simán felsőfokra felkészülsz :)


Nyaranta gyakran indítanak intenzív szakmai felkészítő kurzusokat szinte minden nyelviskolában, érdemes lenne beiratkozni egyre. De évközben is lehet találni több helyen. Suli után ha van még energiád, jelentkezz egyre :)

2010. szept. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!