Érdemes megtanulni szerintetek japánul?
Személy szerint én az arabot javasolnám neked. Sokkal több országban beszélnek arabul:
"A világ 26 országában és területén hivatalos nyelv, több mint 280 millió[2] ember tudhatja anyanyelvének, és további 250 millió[3] második nyelvének. A legtöbb anyanyelvi beszélője a Közel-Keleten és Észak-Afrikában él. Az arabnak különféle beszélt változatai léteznek, és különböznek egymástól elhelyezkedésük szerint. Nem mindegyik változat érti egymást kölcsönösen, ezért azok beszélői az egymással való kommunikációra egyfajta közbülső nyelvet használhatnak, mely minden arab nyelvjárás legjellemzőbb sajátosságait foglalja magába. A standard arabot széles körben tanítják iskolákban, egyetemeken, valamint használják a hivatalokban és a médiában." Wikipédia
Az okosok szerint néhány éven, évtizeden belül az arab, kínai illetve az orosz is világnyelvvé fog válni gazdasági okokból az angol mellett.
Mindkettő egzotikus nyelv.
Tehát csak el kell döntened, hogy praktikus vagy "hobbi" szempontok szerint választasz :)
Írj rám privi üzenetet, ha van még kérdésed!
Egyiket tanulni sem jó ötlet, de ha már választani kell, mindenképpen a japánt válaszd, ugyanis Japán tudományos és gazdasági nagyhatalom, ráadásul nagyon rosszul tudnak idegen nyelveken (az angolt szinte képtelenek elfogadható szinten megtanulni), tehát nagy könnyebbség számukra, ha az idegen az ő nyelvükön tud.
A japán nem nehéz, de nagyon időigényes, kb. 4-5-ször annyi erőfeszítés japánul megtanulni, mint ugyanazon a szinten angolul, franciául stb. Ha jól megy neked a nyelvtanulás, és angolul már tudsz, akkor is inkább a franciát, németet, oroszt érdemes megtanulni, mert azok kevésbé időigényesek, de hasznosabbak. Ha nagyon odavagy a japánokért, tehát erős a motivációd, akkor belevághatsz, de kb. 1500-2000 munkaórát igényel a középfokú szint elérése (tehát 6-8 évet napi 1 óra tanulással).
Arabot semmilyen körülmények között ne tanulj, ha csak nem speciálisan arabszakértő kívánsz lenni felnőtt korodban. Olyan, hogy "arab nyelv", eleve nincs, csak irodalmi arab, meg dialektusok. A dialektusok között akkora a különbség, hogy egy marokkói és egy szír egymással, ha nem tanulták meg az irodalmi arabot, akkor angolul vagy franciául beszél. Az irodalmi arabot egyébként egyre kevésbé veszik komolyan az arabok, mert a francia vagy az angol hasznosabb. Az egyiptomi arab nyelvnek van bizonyos közismertsége az arab világon belül az egyiptomi filmeknek köszönhetően.
Fontos munkát végző, képzett arabok biztosan beszélnek angolul vagy franciául, úgyhogy szinte semmi előnyt nem jelent az "arab" tudás. (Azért idézőjelben, mert ilyen nyelv nincs, ez több nyelv gyűjtőneve, mint leírtam). Az üzleti életben inkább ezek fontosak.
13:38
"Az okosok szerint néhány éven, évtizeden belül az arab, kínai illetve az orosz is világnyelvvé fog válni gazdasági okokból az angol mellett."
Nem az okosok szerint, hanem a felületes újságolvasók szerint.
A "kínai" és az "arab" (egyik sem létezik mellesleg, szerintem a standard mandarinra és a modern irodalmi arabra gondolhatsz...) sohasem lesz világnyelv, az orosz fontossága növekszik ugyan, de az angolét nem fogja megközelíteni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!