Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit kell tudni a francia...

Mit kell tudni a francia alapfokú nyelvvizsgához?

Figyelt kérdés

Egy sikeres alapfokú nyelvvizsgához:

-Melyik igeidőket kell ismerni? (Vagy mindegyiket kell?)

-Mely nyelvtani egységet kell még tudni használni?


Vagyis mi a minimum nyelvtani és szókincs ismeret, ami szükséges egy alapfokú nyelvvizsgához francia nyelvből?



Egyedül akarom tanulni a franciát itthon, és azért teszem fel így a kérdést, mert a célom először az, hogy egy alapfokon tudjam használni a nyelvet, és jó lene tudni, hogy mi az ami kell egy alapfokhoz, és mi az, ami már azon túl van.


Majd azután alap és középfok közötti szinten, és így tovább.


Ne mondjátok azt, hogy vegyél egy nyelvkönyvet kezdőknek....mert az van, nem is egy...és az alapján nem tudom eldönteni, ugyanis más-más megközelítésből tanítja a nyelvet.


Van esetleg valahol neten egy 'hivatalos' lista a követelményekről, tájékoztató jelleggel?


A válaszokat előre is köszi!


2010. szept. 7. 17:45
 1/2 anonim ***** válasza:

a BME-nél lehet venni gyakorlókönyveket,amik nagyon jók,jól fel lehet belőle készülni.


[link]


ez mondjuk angolra írja,de szerintem a többi nyelvből is ilyen szinten várják a felkészülést.

2010. szept. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ami az írásbelit illeti, szerintem semmi. Mert alapfokon nincsen teszt. A szövegértés szerintem akkor is megy ha kinaiul van, mert ki lehet találni, és szótárazni is lehet. Legalábbis kétnyelvű vizsgánál. Egyedül a levélírás, de ott simán összerakod felét sablon szövegekből, és nem vagy rákényszerítve semmilyen igeidő vagy nyelvtani forma használatára.
2011. márc. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!