Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek milyen lehet a...

Szerintetek milyen lehet a magyar hangzásra? Külföldiek nem mondtak még véleményt nektek?

Figyelt kérdés

Szerintem elég csúnya lehet (de nem tudom annyira megállapítani) mert 1, hogy nem szép a sok ty meg gy betű, meg nagyon sok szerintem az E betű...főleg mert ha egy szóban sok az e akkor a ragja is e-s lesz.:D

Remélem érthető voltam bár tudom hogy szarul fogalmazok. Ti már gondolkodtatok ezen?


2010. szept. 6. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Én már gondolkodtam sokat ezen! A magyar állítólag mekegő nyelv. Sztem olyan északias és egy picit szlávos keverékűnek hangozhat, bár nem tudom, mert magyarként megítélni a saját nyelvem hangzását nagyon nehéz dolog. Érdekes dolog egyébként, én is kíváncsi lennék rá.
2010. szept. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hallgass magyar népzenét szöveg nélkül; körülbelül olyan a magyar nyelv hangzása.
2010. szept. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Külföldiek nem mondtak még véleményt nektek?"


De. Bolgárok szerint olyan, mint a német (nekik minden, ami kicsit keményebb és van benne Ö és Ü, az "biztos német"). Lettek, litvánok szintén a némethez hasonlítják ugyanezzel a logikával.


Amerikaiak szerint olyan, mint az orosz (az amcsik szerint ha egy idegen nyelv nem francia vagy spanyol, amit felismernek, akkor "biztos orosz").


Németek szerint olyan, mint a török (idegen nyelv, amiben van Ü: török).


Más németek szerint olyan, mint a finn (idegen nyelv, van benne Ü, de nem fekete göndörhajú ember beszéli, azaz nem török - hát akkor finn).


Amikor egy nyelvről sommás véleményt alkotunk (ami egyébként a műveletlenebb emberekre jellemző), akkor általában abból a nagyon kevés tudásból indulunk ki, ami az idegen nyelvekről van nekünk. Ezért van az, hogy az amerikaiak szerint minden idegen nyelv, ami nem olasz vagy spanyol vagy francia, "szlávos hangzású". Ugyanis sejtelmük sincs a szlávos hangzásról, csak úgy tudják, hogy ami különleges, az szláv.


"Szerintem elég csúnya lehet"


Igen, ez a szokásos. Magyarország a világ legrosszabb helye, a magyarok hülyék, a magyar nyelv meg a legcsúnyább, kenn dósz. Lépjünk tovább:


"nem szép a sok ty meg gy betű"


A magyarban nincs sok ty, viszonylag sok gy van.


Ty-hez hasonló hangokból nagyon sok van a görögben, van jópár a franciában és az angolban. Gy-hez hasonló hanggal tele van a spanyol, van belőle a franciában, görögben és angolban. Az orosz tele van gy-kkel és ty-kkel. Mégis a magyar lesz ronda, míg a spanyol, görög és francia jaj de szép. Ezek előítéletek, amelyek alapos vizsgálódás után értelmetlennek bizonyulnak.


"nagyon sok szerintem az E betű..."


Sajnos sok, bár ezt nem kell túldramatizálni. Akinek nem tetszik, az beszéljen nyílt, zárt és nemtudommilyen E-kkel, csak azt meg a "művelt" emberek leparasztozzák. Az angolban a középhang egyébként ugyanolyan domináns, mint a magyarban az E. Vagy a hindiben az A. A görög is a fejlődése során egy csomó hangot elvesztett és I került a helyükre.

2010. szept. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

(De még írjatok!)

Utolsónak: Tetszik amit leírtál, igazad lehet, de arról szó sincs hogy utálnám a magyarokat vagy ezt az országot. Bár tényleg nagyon nehéz a megélhetés meg ilyesmi, de szerintem az emberek is pont ezért kétségbeejtő helyzetben vannak, ami kihat a viselkedésre, ezért nem mászkálnak vigyorogva mint más, gazdag országokban.

Ezt hogy a magyar nem szép csak én gondolom, de igazából én sem tudom megállapítani.

2010. szept. 8. 15:06
 5/8 anonim ***** válasza:

"arról szó sincs hogy utálnám a magyarokat... az emberek ... kétségbeejtő helyzetben vannak, ami kihat a viselkedésre..."


1. Elhiszem, hogy nem utálod a magyarokat.


2. A magyarok nincsenek kétségbeejtő helyzetben. Kétségbeejtő helyzetben a burundiak és a dzsibutiak vannak.


3. Magyarország a világ 200 országa közül kb. a 30.-40. leggazdagabb. A világ gazdag országai között van, ezért is OECD-tagállam.


4. A világon mindenhol, Albániától Görögországig, Vietnamtól Zambiáig, Tokiótól New Yorkig egészséges embernek az az előítélete, hogy az albán/görög/vietnami/bantunéger/japán/amcsiangol nyelv márpedig szép.


Buta dolog az előítélet, a pozitív és a negatív előítélet is. Mentálhigiénés szempontból azonban a pozitív előítélet egészségesebb.


A divatos pesszimista szövegeket nyomatod, elhiszem, hogy rossz szándék vagy gyűlölet nélkül, azt viszont neked kell megértened, hogy ez pszichológiailag káros, önmagadnak ártasz vele. Tudom, hogy óriási divat a pesszimizmus, de ettől még nem jó.

2010. szept. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De sajnos baromi szarul áll Magyarország, lehet hogy az egy főre jutó bruttó nemzeti jövedelem alapján nem, de tudod van a milliárdos réteg és vannak a normál emberek. Na most én is itt élek én is tapasztalom hogy hogy állnak itt anyagilag az emberek. Az átlag kereset 100 ezer forint. De csomó a munkanélküli meg aki 60 ezret keres. Ha valaki 100 ezret keres akkor baromi nehéz kijönni egy hónapban. Nem kell rögtön letámadni a másikat ezzel a 'divatpesszimizmussal' meg hogy mivel tehetek kárt magamban mert baromira nem ismersz. Nem kell azt hinni magadról hogy annyira jó emberismerő vagy. Amúgy a kérdést én nem kötekedési szándékkal tettem fel...kíváncsian várom válaszodat, biztos nagyon bölcs lesz és meg változtatja az életemet.
2010. szept. 8. 17:55
 7/8 anonim ***** válasza:

17:55


"De sajnos baromi szarul áll Magyarország"


Kihez képest? Norvégiához képest biztosan, csak a világ 2/3 részéhez képest nem. Beteges pesszimizmus, vénasszonyos sipákolás az álláspontod. Az meg, hogy rögtön személyes büszkeségi kérdést csinálsz az egészből, az szánalmas.


De én békén hagylak. Élvezd a vénasszonyos szenvelgésedet, beszéld be magadnak, hogy de rossz az élet, sírj, pityogj, és még büszke is legyél rá :))))

2010. szept. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
tudod az a baj hogy te baromi hülye vagy,egy újgazdag pöffeszkedő barom
2010. szept. 11. 18:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!