Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 3 hónap alatt felkészülni...

3 hónap alatt felkészülni német középfokú nyelvvizsgára lehetséges?

Figyelt kérdés
Szinte a nullán állok.50%-os lett az érettségim közép szinten.Viszont kellene a nyelvvizsga,hogy jövőre felvegyenek az egyetemre.Nem tudom,hogyan kezdhetnék hozzá.Érzem,hogy szinte semmit sem tudok.Esetleg jobb lenne külön-külön elvégezni a szóbeli és az írásbeli részét?És melyik nyelvvizsgát ajánlanátok?
2010. szept. 5. 15:15
 1/5 anonim válasza:
kizárt dolog.. nem lehetséges
2010. szept. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Neked kell érezned hogy melyik nyelvvizsga típus az ideálod! Ha szinte a nullán állsz, akkor iskola mellett baromira nehéz lenne ennyi idő alatt felkészülni, nyáron el kellett volna járni egy intenzív nyelvtanfolyamra, és most belevágni a 3 hónapos nyelvvizsga felkészítőbe. Ez mind pénz, de így lenne esélyed. Mindenképpen keress egy magántanárt, avagy nyelviskolát, ahol felmérik milyen szinten állsz, és elmondják lehetséges-e avagy sem!
2010. szept. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Böse ***** válasza:
Hát sajnos azt kell mondjam hogy az egyetlen reményed ha keresel valakit aki anyanyelvi szinten beszéli a nyelvet, ismeri a nyelvtani hátterét, és tanítani is tud, és naponta minimum egy órát tanulsz vele. Önszorgalomból kizárt.
2010. szept. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát ez függ pár dologtól... Mondjuk ha az érettsédid 50% lett, az kicsit gáz, mivel elég könnyű. Nyelvtanból jó vagy? Szókincsed? Vagy inkább dumálásból vagy valamivel jobb?

Szerintem semmi sem lehetetlen, ha valaki tényleg szeretné, bár azt nem igazán értem, hogy ha tényleg kéne neked az a nyelvvizsga, akkor miért vártál eddig. Én a TELC-et ajánlanám, írásbeli könnyebb, szóbelin nincs sok téma, csak beszélned kell tudni.

Iratkozz be egy nyelvvizsga-előkészítőre, nézzél német műsorokat, tanuld a nyelvtant, aztán próbáld meg, ha úgy érzed. Bár ha dupla ennyi időt adnál magadnak, jóval egyszerűbb lenne.

2010. szept. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
lehetséges...de csak nagyon kevesek tudják megcsinálni 3-5 hónap alatt.
2012. febr. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!