Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legkönnyebb gazdasági...

Melyik a legkönnyebb gazdasági nyelvvizsga (angol, középfok)?

Figyelt kérdés
2010. szept. 4. 23:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Kitex. Így látatlanban ezt gondolom, de igazából tudni kellene, hogy neked személy szerint mi az erősséged és gyengeséged.


A tanítványaimnál ezt mindig tesztelem. Tölts le próbanyelvvizsgákat, oldd meg ezeket és te magad dönts, hogy melyiket találtad a legkönnyebbnek.


A.

2010. szept. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is Kitex vizsgát tettem tavasszal, bár én nem gazdasági hanem idegenforgalmi szaknyelvből. Elsőre sikerült, csak pozitívan tudok róluk nyilatkozni. Nem is drága, nekem a 3 közül ez volt a legolcsóbb, nincs benne fordítás, a levelekre jól fel tudtam készülni, a szövegértés is követhető és érhető volt, meg a magnó is.
2010. szept. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Nekem vagy szakmai nyelvvizsgát kellene tennem, vagy angolból felsőfokú nyelvvizsgát. Szerintetek melyik a könnyebb? Melyikre milyen könyvből készülnétek?


Az erősségem idegennyelvből a kommunikáció (beszéd és írás). Idén még csak középfokra felkészítő angolt fogok tanulni egyetemen (bár már van nyelvvizsgám), 3. félévtől van lehetőség szaknyelv tanulására.


Bocs az offért.


Köszönettel,


19/F :D

2010. szept. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A szakmai B2-t kiváltja az általános C1. Vannak munkakörök, ahol nagyobb szükség lehet a szakmai szókincsre, mint az általános, de C1-es szókincsre. Véleményem szerint ha szakmait kérnek, nem véletlen.
2010. szept. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Másoddiplomásként ugyanez a dilemma merült fel. Vagy szakmai B2 vagy általános C1.

Végül az általános C1 mellett döntöttem hál istennek. Sokkal jobban néz a cv-m és hasznosabb is.

A.

2010. szept. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Tudom, hogy ez már nem mostani kérdés, de nekem annál inkább aktuális. Ahogy nézem a kitex oldalát ott csak KITEX Idegenforgalmi Szaknyelvi Vizsgát és a KITEX Kereskedelmi Szaknyelvi Vizsgát lehet tenni, vagyis nincs gazdasági nyelvvizsga náluk. Vagy félreértem? És megkérdezhetem, hogy végül melyik iskolát választottad?
2014. jan. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!