Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg végre...

Hogyan tanuljak meg végre angolul?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok és eddig nem igazán sikerült…


Mindig jó tanuló voltam mindenből, a magyar nyelvtan és az angol a gyengém.

Reál tárgyakból, mindből ötös voltam középiskolában végig…


Nagyon sokat olvasok szépirodalmat, mert szeretem és érdekel, de például a helyesírásom sem fejlődik.


Egyébként magyarból közép szinten érettségiztem, hármasra…

Angolból is meg lett közép szinten a hármas, de alulról.


A hátrányát annyira nem érzem, hogy nem tudok normálisan angolul, mert nem mentem egyetemre, a szüleim vállalkozásában kezdtem el dolgozni és a munkámban nincs szükség nyelvtudásra…

De engem mégis borzasztóan zavar és nagyon cikinek is érzem.


Már óvodában is tanultam angolt, de nem tanítottak túl eredményesen, aztán később iskolában sem. Illetve gyerekként sokat játszottam videojátékokkal, a barátaim állítólag azokból tanultak meg angolul, hát nekem ez sem sikerült.


Szeretem a filmeket és sorozatokat eredeti nyelven nézni, magyar felirattal, mert jobban tetszik az eredeti színészi játék, meg így érzem azt hogy az eredeti alkotáshoz nyerek hozzáférést, stb.

A szinkron nagyon zavar és ez mindig is így volt…

Viszont ezekből sem sikerült megtanulnom angolul.


Próbáltam felirat nélkül, vagy angol felirattal is nézni, de ha komplexebb a történet, akkor sajnos elveszítem az érdeklődésemet az iránt amit nézek, mert azt veszem észre hogy nem értem.

És ilyenkor nagyon sz@r lesz a kedvem…

Ha keveset beszélnek, akkor nem szokott akkora probléma lenni, egy Walking Dead vagy Mandalorian epizódot tudok értelmezni felirat nélkül, de ennyi…


A duolingo nevű applikációt 190 nap alatt rendszeresen használtam, legalább napi félórát, de volt hogy órákat és a prémiumot.

Az egész angol részt végig csináltam és az ismétlésre is figyeltem…


Akkor kicsit jobban ment az angol abban a tekintetben, hogy írott szövegeket jobban megértettem (bonyolultabb hanganyagokat így sem).

Viszont pár hónapig nem használtam és rengeteget felejtettem azalatt.


Az a baj, hogy szeretnék majd egyetemre menni, levelezőn, munka mellett, de a diplomához kell nyelvvizsga…

Meg amúgy nem csak emiatt szeretnék tudni angolul, hanem mert ez a korosztályomban egy minimum és én magam is elég erősen kötődöm, vagy legalábbis kapcsolódom az amerikai, nyugati kultúrához.


Menjek angol tanárhoz?

Attól félek, hogy ahhoz sem elég stabil az angol tudásom.


Azon is gondolkodtam, hogy ez valamilyen részképesség zavar lehet. Vagy hogy rossz a hallásom…


Mit tudtok tanácsolni?



2021. okt. 10. 09:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

kérdező


mondom meg is köszönhetnéd, mert megtanulhatod, hogyan írják helyesen a fenti szavakat.


ha majd egy állásinterjún a motivációs leveledben teszi szóvá vki., azzal többet veszítesz.


tehát szívesen.


némi alázattal úgy is fel lehetne fogni, hogy vki. szólt, hogyan helyes, ezt megtanulod, és nem hibázol.

2021. okt. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

#11.

Olyan okos vagy, de azt nem vágod, hogy a mondatokat nagybetűvel kezdjük?


Te beszélsz itt alázatról, pedig neked sem valami nagy erősséged…

Legalábbis valami elképesztően lekezelő a stílusod.


Emellett pedig borzasztó beképzelt vagy.


Ha olyan egyszerűen meg tudnám tanulni ezeket a nyelvtani szabályokat, akkor talán egy tankönyv lenne a megfelelő megoldás számomra és nem a Te hozzászólásaid, de ha előbbi nem segít rajtam, akkor utóbbi miért is segítene?

2021. okt. 10. 12:20
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

én mindig kisbetűvel írok fórumokban, és ha a netnyelvészet terén képben lennél, tudnád, hogy ezzel semmilyen hibát nem vétek, mert a mondataimban nincs helyesírási hiba.

így könnyebb telefonról írnom.


ajánlottam neked könyveket és weboldalt is, tehát hiába hisztizel és kéred ki.


mikor én magyarul tanultam, megköszöntem, ha kijavítottak.


sok szorgalommal és alázattal tanultam a nyelvet, nem hepciáskodtam, mint te.


nem tudom, kettőnk közül ki a beképzelt.


te nem tudsz írni, de nagy a szád és kikéred magadnak, ha vki. kijavít, ahelyett, hogy tanulnál belőle, vagy legalábbis hallgatnál.

2021. okt. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Ebben az esetben nekem elég visszás az egész. 90%-ot érsz el emelten amivel kb ha írsz egy 40 pontot a másik természettudományos tárgyból és már azzal felvesznek a vidéki egyetemek reálszakjainak bődületesen nagy részére, nem is beszélve arról ha írsz egy 70-80 pontot mivel a matek meg a fizika azért sokban hasonlít. Ha pedig tényleg ilyen penge vagy/voltál akkor a szülők miért nem nyomták az egyetemet agyba főbe.

Ha képes vagy 90%-os emeltre ahova azért a szabályokat kell ismerni és alkalmazni akkor nem értem, hogy egy nyelvnél 12 év alatt, hogy nem sikerült kb semmit felszedni.

Na mindegy, ez csak számomra összeférhetetlen. Hajrá a nyelvvel.

2021. okt. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nekem sincs kedvem sem energiám angolul nézni filmeket, sorozatokat viszont rengeteg youtube videót néztem és nézek angolul olyan témákban, amik engem érdekelnek. Nem tudatosan, tehát szórakozásból kezdtem el nézni mert magyarul szinte semmi értelmes nem volt, de azóta rengeteget fejlődött az angolom, így ezt tudom ajánlani. Viszont a hallás/olvasás passzív tudás, ha beszélni és írni szeretnél tudni, akkor mindenképp ajánlom az angol tanárt. Nem kell félni, hogy nem biztos a tudásod hiszen pont azért keresel fel egy tanárt, hogy fejlődni tudj. Kell egy kis magabiztosságot is magadra szedni, hiszen ha külföldre mész nyaralni pl. senkit nem fog érdekelni, hogy helyesen raktad-e össze a mondatot amíg megértik amit mondasz :)
2021. okt. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"amúgy meg kit érdekel, hogy te mit gondolsz normális válasznak?! ez egy demokratikus fórum, mindenkinek ugyanannyi joga van hozzászólni"

Hát akkor nekem jogom volt hozzászólni, hogy a leszámolt vesszőhibákat emlegetni ostobaság.


"tévúton jársz, ha azt gondolod, hogy az anyanyelvi skillek és egy idegen nyelv elsajátítása között nincs szoros kapcsolat"

Akkor szakemberek is tévúton járnak.

2021. okt. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Az angol filmnézéshez nem is kell energia, az épp a lazulást jelenti. Anno én sokat néztem a csillagkaput, magyar felirattal. Így is lehet fejlődni, bár tudom, ez passzív tudás valamelyest. Szeretnék persze jobban beszélni, de nem vagyok olyan környezetben, hogy használnom kelljen a nyelvet. Amit hallok, azt jórészt megértem, és ezzel én boldog is vagyok.
2021. okt. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A másik meg, hogy sokat kellene olvasnod, a szintedhez megfelelő dolgokat. Én Roald Dahl műveit szerettem hallgatni, es olvasni. Pl. Matilda.
2021. okt. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Hat akinek meg figyelnie kell a kulfoldi szovegre, hogy ertse, annak nem annyira lazulas az angolul sorozatozas, ha mar faradt es nem tud este koncentralni :D En ezert nem nezek filmeket angolul max hetvegen, amikor nem vagyok faradt.
2021. okt. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!