Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes-e felvennem a németet...

Érdemes-e felvennem a németet (mint második nyelvet) az angol mellé főiskolán? Konkrétumok lent

Figyelt kérdés
A szak amire felvételt nyertem két középfokú nyelvvizsga szükséges a diploma megszerzéséhez.Az angol megy,de a németet csak 4 évig tanultam(ellenben az angollal, amit 12 évig) és nem is ment vmi jól(mindig 3as voltam németből).Attól tartok,hogy fősulin német órán egy árva szót sem fogok érteni az anyagból,mert lehet, hogy oda csak azok jelentkeztek oda, akik már több ideje vagy magasabb szinten tanulták a németet.Kérlek segitsetek!Ha más nem legfeljebb nyelvtanárhoz megyek,és leteszem a nyelvvizsgát előbb-utóbb, de felelegesen nem akarom felvenni a tantárgyat.Előre is köszönöm a válaszokat!
2010. aug. 31. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Jelentkezz a kezdőkhöz!
2010. aug. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én pont fordítva vagyok ezzel, németet 13 évig tanultam, angolt pedig 5, és nem megy vmi fényesen. Most kezdem az egyetemet, az angolt vettem fel. De első órán úgyis tesztet fogtok írni, és az alapján lesztek csoportokba beosztva. Szerintem ne aggódj, úgyis a tudásodnak megfelelő csoportba kerülsz, és ha van egy kis szorgalmad, akkor sikerülni fog a nyelvvizsga is. Nyelvtanár meg felesleges, ha ingyen is megtanulhatod:)
2010. szept. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves 15:04kor válaszoló !

Köszönöm az információt,ez már megnyugtató.És szerinted akkor is lesz csoportokra osztás, ha az órán csak 5en leszünk? Mert szerintem ahoz kevesen vagyunk és nem biztos , hogy többen leszünk.

2010. szept. 1. 19:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Hogyha csak öten lesztek, akkor nem lesz teszt, sőt az is kérdéses, hogy indítani fogják-e akkor azt az órát ilyen kevés fővel:S
2010. szept. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!